بیست و دومین نمایشگاه فرش دستباف

نمایشگاه فرش دستباف سال 92

تعداد بازدید: 15183
کد مطلب: 14923
تاریخ انتشار: 12:22 06 اسفند 1391

نمایشگاه فرش دستباف سال 92

 
 

عنوان نمایشگاه : بیست و دومین نمایشگاه فرش دستباف

شهر : تهران

سال برگزاری : 92

تاریخ شروع : دوشنبه 01 - 07 - 1392 / 2013 - 23 - September

تاریخ اتمام : یکشنبه 07 - 07 - 1392 / 2013 - 29 - September

مکان برگزاری : شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی تهران (تهران ، خیابان سئول ، محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران)

مشخصات ارتباطی : تلفن 88673400  88791748  88794427

                          فکس  88799496

                          پست الکترونیکی info@idro-fairs.com

                          وب سایت مجری www.idro-fairs.com

 

 
 

بیست و دومین نمایشگاه فرش دستباف با حضور تعداد زیادی از شرکت های معتبر از تاریخ 01 الی 07 مهرماه سال 1392 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران واقع در اتوبان چمران بر گزار می گردد.

نمایشگاه فرش دستباف

 
 

گالری فرش میرزازاده مقدم شما عزیزان را در این نمایشگاه گرامی می دارد 

گالری فرش میرزازاده

حضور گالری فرش میرزازاده در نمایشگاه فرش دستباف 92 مثل هر سال پر رنگ خواهد بود .

'گالری فرش میرزازاده مقدم شما عزیزان را در غرفه شماره 2 سالن مبنا گرامی می دارد.

گالری فرش میرزازاده

 

نمایشگاه فرش دستباف تهران نمایشگاه فرش دستباف تهران
نمایشگاه فرش دستباف تهران نمایشگاه فرش دستباف تهران

 

 
 

شرکت بازرگانی بین المللی ایدرو یکی از با سابقه ترین واحدهای برگزار کننده نمایشگاه های صنعتی بین المللی در ایران می باشد . این شرکت در سال 1368 تاسیس و عمده فعالیت آن در زمینه برگزاری نمایشگاه های مختلف صنعتی و بازرگانی در سطوح داخلی و بین المللی بوده است . امروزه این شرکت موفقیت خود در بخش نمایشگاهی را مرهون سازماندهی مناسب و نیروی انسانی متخصص و با تجربه خود می داند .

 
 

قابل توجه مشارکت کنندگان محترم بیست‌ و دومین نمایشگاه فرش دستباف

افرادی که از طریق ستاد برگزاری برای آن ها فرم ثبت‌ نام و پیش فاکتور صادر شده است (فرم شماره 1) ، در صورتیکه موفق به دریافت فرم‌های شماره 2 و 3 و 4 نشده‌اند می‌توانند فرم‌های اشاره شده را از سایت دریافت و پس از تکمیل فرم‌های ذکر شده ، همراه با فرم شماره 1 و اصل فیش واریزی به ستاد ارسال نمایند .

 

 
 

شرکت بازرگانی بین المللی ایدرو

آدرس : تهران ، انتهای خیابان خالد اسلامبولی (وزراء) ، نبش خیابان 35 ، پلاک 161 ، طبقه سوم

کد پستی : 1516813117

تلفن :

88673400

88791748

88794427

88665253-5

88673401

88673402

فکس : 88799496-021

پست الکترونیک : info@idro-fairs.com

 
 

نمايشگاه بين المللی فرش دستباف اول مهر آغاز می شود 

رییس مرکز ملی فرش ایران گفت : بیست و دومین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف ایران شامل بیش از 560 غرفه و 44 هزار مترمربع ، با حضور 110 میهمان خارجی از اول تا هفتم مهر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود .
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ، محمدباقر علیخانی در جلسه خبری امروز با اشاره به این که 22 کشور در نمایشگاه بین المللی فرش دستباف ایران حضور می یابند ، افزود : تجار ژاپن ، چین ، لبنان ، سوییس ، انگلیس ، آلمان ، دانمارک ، ترکیه ، فرانسه ، نیوزلند ، اتریش ، اروگوئه ، امارات متحده عربی ، ازبکستان ، برزیل ، تاجیکستان ، قزاقستان ، رومانی ، کره شمالی ، کردستان عراق ، اندونزی و جمهوری آذربایجان حضور خواهند داشت .
وی افزود : در نمایشگاه امسال تجار ، تولیدکنندگان ، مراکز دانشگاهی ، تشکل ها ، طراحان ، نقاشان ، خانه های فرش و انجمن های علمی حضور دارند .
رییس مرکز ملی فرش ایران افزود : در سالن 37 محل دائمی نمایشگاه های بین المللی غرفه quotation mark دکور ایرانی ، خانه ایرانی quotation mark با هدف هم افزایی و افزایش کشش بازار و معرفی فرش ایرانی به عنوان یک کالای دکوری برای بازدید عموم برپا می شود .
علیخانی گفت : در غرفه دکور ایرانی خانه ایرانی ، فرش از حالت تک محصولی خارج می شود و به عنوان یک کالای دکوری در کنار دیگر کالاهای تزیینی مانند مبلمان ، پرده و لوستر معرفی می شود .
وی افزود : در این غرفه تلاش می کنیم فرش دستباف ایرانی را به عنوان محور اصلی تزیین منزل معرفی کنیم .
رییس مرکز ملی فرش ایران از حضور طراحان داخلی کشورهای خارجی و چین در نمایشگاه امسال خبر داد .
علیخانی گفت : حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت در نمایشگاه امسال پررنگ است و در دوره برگزاری نمایشگاه وزیر با تشکل ها ، تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرض نشست خواهند داشت و زمان مناسبی است تا مشکلات این صنعت با وزیر جدید مطرح و بررسی شود .
وی حضور 50 سفیر در مراسم افتتاح بیست و دومین نمایشگاه بین المللی ، ارائه 20 اثر جدید پژوهشی ، حضور نمایندگان شبکه های تلویزیونی ژاپن ، آلمان ، چین ، روسیه را از دیگر برنامه های نمایشگاه اعلام کرد و گفت : برگزاری میزگردهای تخصصی ، ارائه ابزار و دارهای استاندارد برای قالی بافان به منظور کاهش آسیب های فیزیکی به بافندگان از دیگر ویژگی های نمایشگاه بین المللی فرش دستباف است .

 

 

 

 

 

 

کاهش ۴۰ درصدی صادرات فرش در ۵ ماهه/ نمایشگاه فرش دستباف از اول مهر برگزار می‌شود

رییس مرکز ملی فرش ایران با بیان کاهش ۴۰ دصدی صادرات فرش در ۵ ماهه اول سال جاری گفت : بیست و دومین نمایشگاه فرش دستباف از اول مهر‌ماه برگزار می‌شود .

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ، محمد‌باقر آقاعلیخانی با بیان اینکه بیست و دومین نمایشگاه فرش دستباف ایران از اول مهر ماه به مدت یک هفته کار خود را آغاز می‌کند ، گفت : در این نمایشگاه 560 غرفه به مساحت 44 هزار متر مربع و با تاکیدی بر تجار ، تولید‌کنندگان ، مراکز دانشگاهی ، تشکل‌های علمی و آموزشی ، طراحان ، نقاشان ، انجمن‌های علمی و خانه‌های فرش در محل دائمی نمایشگاه‌ های بین‌المللی تهران دایر می‌شود .

وی افزود : امسال در سالن 37 تلفیق فرش ایرانی با دکور ایرانی به معرض نمایش بازدید‌کنندگان گذاشته می‌شود تا بتوانیم فرش را از حوزه تک محصولی خارج کنیم در واقع این طرح در راستای هم افزایی محصولات دکوراسیونی در کنار فرش ایرانی است .

رییس مرکز ملی فرش ایران گفت : در نمایشگاه امسال 110 مهمان خارجی داریم که پول بلیت و هزینه‌ های اسکان آن را پرداخت کرده‌ایم تا بتوانیم به دلیل مشکلات نقل و انتقال پول فروش مستقیم داشته باشیم .

وی افزود : این مهمانان از کشورهای ژاپن ، چین ، لبنان ، آلمان ، سوییس ، انگلستان ، دانمارک ، برزیل ، تاجیکستان ، ترکیه ، فرانسه ، نیوزیلند ، اتریش ، اروگوئه ، امارات ، ازبکستان ، قزاقستان ، کره شمالی ، رومانی ، اقلیم کردستان عراق ، اندونزی و آذربایجان هستند .

وی با تاکید بر اینکه سطح تبلیغات محیطی و رسانه‌ ای امسال 200 درصد افزایش داشته است گفت : برای توسعه صادرات فرش دستباف نیاز به فرهنگ‌ سازی داریم .

علیخانی گفت : در نمایشگاه امسال وزیر صنعت با تشکل‌های حوزه فرش در نمایش جلسه خواهند داشت ، همچنین در مراسم افتتاحیه برای اولین بار از 5 علامت تجاری منطقه‌ای فرش که در مرکز مالکیت‌ های معنوی دنیا WIPO به سمت رسیده است رونمایی می‌ شود و این در حالی است که پیوستن ایران به این مرکز برای اولین بار و با فرش دستباف بوده است .

وی افزود : این برندهای منطقه‌ای شامل فرش هریس ، فرش خوی ، فرش قم ، فرش تبریز و فرش اصفهان است و برای ثبت 6 برند دیگر مذاکرات ادامه داد .

رییس مرکز ملی فرش ایران گفت : در سال گذشته 462 هزار نفر قالیباف بیمه شده‌اند که نسبت به سال قبل خود رشد دو برابری داشته است  و امیدواریم تا سه سال دیگر یک میلیون نفر قالیباف بیمه شوند .

وی افزود : امسال 21 نمایشگاه خارجی در برنامه وجود دارد تا بتوانیم فرش ایران را به جهانیان معرفی کرده و سیاست توسعه صادرات را دنبال کنیم .

علیخانی گفت : براساس تفاهم نامه‌ای که مرکز ملی فرش با سازمان اسکان بشر وابسته به سازمان ملل عقد کرده است ، پنجم آبان‌ ماه نمایشگاه فرش دستباف ایران در محل سازمان ملل در وین برگزار می‌شود و هم چنین کتاب فرش دستباف ایران توسط سازمان ملل چاپ می‌شود و سمینار تخصصی فرش ایرانی نیز در کنار این نمایشگاه برگزار می‌شود .

رییس مرکز ملی فرش ایران در پاسخ به سوال فارس در خصوص آمار صادرات اظهار داشت : در سال 89 ، 555 میلیون دلار در سال 90 ، 560 میلیون دلار و در سال 91 ، 460 میلیون دلار فرش صادر شده است .

وی افزود : در 5 ماهه اول سال جاری نیز 86 میلیون دلار صادرات فرش داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 140 میلیون دلار صادرات داشته‌ایم با کاهش 40 درصدی مواجه بوده‌ ایم .

از طرح شناسنامه‌ دار کردن فرش استقبال نشد

در ادامه علی ملک‌جو معاون مرکز ملی فرش در پاسخ به سوال فارس ، درباره طرح شناسنامه‌ دار کردن فرش دستباف گفت : این طرح تاکنون نتوانسته است انتظارات ما را برآورده کند چرا که فعالان حوزه فرش از این طرح استقبال نکرده‌اند و ما معتقدیم در مکانیزم اجرایی این طرح ابهاماتی وجود دارد .

وی افزود : ابهامات مربوط به نحوه اجرا ، نحوه صدور و نحوه الصاق است که در حال حاضر امور مربوط به کارشناسی آن در حال بررسی است .

وی افزود : شناسنامه فرش باید از جنس الیاف نسوز باشد امکان نصب روی فرش وجود داشته باشد و غیرقابل انتقال و همچنین بازیافت اطلاعات از روی شناسنامه فرش نیازمند زیر ساخت های مناسب اطلاعاتی و همچنین شبکه است .

 
 
نظرات درباره این مطلب
 
 
نام
پست الکترونیک
نظر
 
CAPTCHA Image
Reload Image
 
مطالب مرتبط