بیستمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی ، مواد غذایی ، ماشین آلات و صنایع (ایران آگروفود 2013)

بیستمین نمایشگاه مواد غذایی سال 92 تهران

تعداد بازدید: 8834
کد مطلب: 14888
تاریخ انتشار: 10:20 05 اسفند 1391

بیستمین نمایشگاه مواد غذایی سال 92 تهران

 
 

عنوان نمایشگاه : بیستمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی ، مواد غذایی ، ماشین آلات و صنایع (ایران آگروفود 2013)

شهر : تهران

سال برگزاری : 92

تاریخ شروع : سه شنبه 07 - 03 - 1392 / 2013 - 28 - May

تاریخ اتمام : جمعه 10 - 03 - 1392 / 2013 - 31 - May

مکان برگزاری : شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی تهران (تهران ، خیابان سئول ، محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران)

مشخصات ارتباطی : تلفن 88798739 - 88798738

                          فکس 88799334

                          پست الکترونیکی palarsamaneh@gmail.com

                          آدرس وب سایت مجری www.iranagrofoodfair.com

 

 
 

بیستمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی ، مواد غذایی ، ماشین آلات و صنایع (ایران آگروفود 2013) با حضور تعداد زیادی از شرکت های معتبر از تاریخ 07 الی 10 خردادماه سال 1392 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران واقع در اتوبان چمران برگزار می گردد .

 

 

 
 

با توجه به نقش ارزنده و مهم نمایشگاه های بین المللی در تبادل اطلاعات فنی - بازرگانی و آشنائی صاحبان صنایع و پژوهشگران و دست اندرکاران با آخرین دستاوردهای صنعتی و فن آوری روز جهان و همچنین بمنظور معرفی توان تولید و صادرات کشور بیستمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذائی، ماشین آلات و صنایع - ایران آگروفود 2013 از تاریخ 7  لغایت  10 خرداد ماه 1392 با اخذ مجوز از سازمان توسعه تجارت ایران و با همکاری شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران ، برای بیستمین سال متوالی توسط شرکت پالار سامانه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد .

در راستای هر چه تخصصی تر شدن فضای برگزاری نمایشگاه و بهره گیری و استفاده هرچه بیشتر مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان ، نمایشگاه امسال نیز در ســه بخش تخصصــی ایران فود ، ایران فودتک و ایران آگرو با حضور شرکت کنندگان داخلی و خارجی برگزار خواهد گردید .

 

 
 

فراخوان و آغاز مراحل ثبت نام متقاضیان مشارکت در بخش داخلی نمایشگاه ایران آگروفود 2013 به زودی آغاز خواهد گردید . از کلیه متقاضیان مشارکت تقاضا می گردد تا نامه درخواست كتبی خود را در سربرگ شركت با معرفی نماینده تام الاختیار مسئول ثبت نام حتما با ذکر آدرس پست الکترونیک و شماره تلفن همراه و قید گروه كالائی شرکت متقاضی ، جهت ثبت در بانک اطلاعاتی نمایشگاه ،  تا قبل از شروع جانمایـی اینترنـتی و رزرو اولیه برای انجام مراحل عضویت در سایت جانمائی اینترنتی به ستاد برگزاری ارائه نمایند .

 

 

 

 

 
 

لازم است تا متقاضیان مشارکت در بخش ریالی  نسبت به ارائه مدارک زیر به ستاد برگزاری جهت بررسی لازم ، تا قبل از شروع جانمایـی اینترنـتی و رزرو اولیه اقدام نمایند : 

- پروانه بهره برداری یا پروانه صنفی تولیدی معتبر

- ثبت آرم تجاری محصولات

- تائیدیه تولید براساس یکی از استانداردهای ملی و یا معتبر بین المللی 

- بروشور و کاتالوگ شرکت متقاضی در خصوص کالاها و خدماتی که توسط شرکت کننده در نمایشگاه ارائه خواهد شد .

شایان ذکر است با توجه به تنوع گروهه ای کالائی ، کثرت متقاضیان مشارکت و گستردگی نمایشگاه ایران آگروفود 2013 ، بمنظور تسهیل و تسریع در امر جانمائی و رفاه حال مشارکت کنندگان ، جانمایی غرف و رزرو اولیه جهت شرکت کنندگان بخش ریالی متقاضی مشارکت در داخل سالن در  این نمایشگاه نیز بصورت اینترنتی انجام خواهد شد .

 

 
 

فارس گزارش می‌دهد
بازار گرم چای خارجی در نمایشگاه بین‌المللی مواد غذایی و گوشه‌نشینی چای ایرانی

بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی ، مواد غذایی میزبان و شاهد حضور جدی نمایندگان چای کشورهای خارجی نظیر هند است و جایی را برای عرض اندام تولید چای داخل باقی نگذاشته است .

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ، بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی ، مواد غذایی ، ماشین‌آلات و صنایع وابسته که از روز سه شنبه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شده امروز تعداد بازدیدکنندگان بیشتری نسبت به دو روز پیش داشت که شاید به دلیل این است که زمان این نمایشگاه 4 روزه فردا پایین می‌پذیرد .

جولان نمایندگان چای کشورهای خارجی

یکی از نکات حایز اهمیت در این نمایشگاه حضور جدی نمایندگان چای کشورهای خارجی نظیر هند است ، که جایی را برای عرض اندام تولید چای داخل باقی نگذاشته و مهم تر اینکه حضور بازرگانان این کشورها با لباس و قیافه مخصوص مشتری‌های بیشتری را به خود جذب کرده است .

سالن‌های 7 و 8 ا ین نمایشگاه مملو از انواع برند چای های خارجی نظیر سیلان ، محسن ، دارجیلینگ با غرف در مساحت‌های بزرگ است .

در دیگر سو غرفه چای ایرانی بسیار کم و در مساحت‌های کوچک در گوشه و کنار پراکنده است. یوسف ابراهیمی که چای سبز ایرانی را در غرفه کوچک خود به نمایش گذاشته است ، این شعار را روی یکی از بنرهای تبلیغاتی خود نوشته است : ایرانی ، به پاس زحمات چایکاران رنجدیده و حفظ سرمایه کشور عزیزمان ایران چای ایرانی بنوش .

وی به خبرنگار فارس از مشکلات چای کشور گفت ، از اینکه چطور تولید چای از 70 هزار تن به 20 هزار تن رسید و مصرف چای کشور افتاد دست 12 نفر که سیاستگذاری چای کشور را از نظر واردات ، قیمت‌گذاری و خرید روی انگشتان خود چرخاندند و اکنون در مقابل دیدگانشان چای خارجی خودنمایی می‌کند اما چای ایرانی عرصه را به نفع آن ها خالی کرده است .

پراکندگی نشریات تخصصی در نمایشگاه کشاورزی

پراکندگی غرف نشریات تخصصی کشاورزی د ر این نمایشگاه از دیگر موارد بود بدون انسجام و بدون برنامه هر کدام از این نشریات در یکی از غرفه‌های افتاده است ، در برخی موارد این نشریه با محصولات سالن هم همخوانی ندارد .

مدیر مسئول یکی از این نشریه‌ها به خبرنگار فارس گفت : عمدا چنین برنامه ریزی شده است تا انسجام و اتحاد این نشریات به هم بخورد و نقاط ضعف نمایشگاه به خوبی پوشش داده نشود .

اختتامیه نمایشگاه

به هر حال بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی ، مواد غذایی ، ماشین‌آلات و صنایع وابسته امروز (جمعه) به اتمام می‌رسد اما امیدوارم  روزی برسد که شرکت‌های ایرانی با افتخار محصولات ایرانی خود را در چنین نمایشگاه‌هایی تبلیغ کنند نه محصولات خارجی .

این نمایشگاه که از صبح سه شنبه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی آغاز به کار کرد در مساحتی حدود 55 هزار مترمربع با حضور 667 شرکت از واحد تولیدی داخلی و 97 شرکت خارجی یا نمایندگی‌های آن ها برگزار می‌شود ، تمام کالاها ، فرآورده‌ها و محصولات ، فناوری و ماشین‌آلات مربوطه در بخش صنایع کشاورزی ، صنایع وابسته و ادوات مربوطه پروتئین حیوانی ، قند و شکر ، روغنی و مواد نشاسته‌ای ، آب معدنی ، صنایع تبدیلی و باغداری در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان است .

 

 

 

 

 

 

پخش مستقیم نمایشگاه اگروفود از شبکه بازار

شبکه تلویزیونی بازار ، نمایشگاه اگروفود یکی از مهمترین عرصه‌ها و رویدادهای تبادل اطلاعات ، دانش ، فناوری و دستاوردهای عرصه های تولید و تجارت در حوزه بخش کشاورزی و غذا را از هفتم تا 10 خرداد ماه به صورت زنده پوشش تصویری می‌دهد .

به گزارش سرویس تلویزیون ایسنا ، به منظور بازتاب ظرفیت‌های صادرات بخش کشاورزی ، دوربین‌های این شبکه تلویزیونی ، در طول مدت برگزاری این نمایشگاه با استقرار در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران مستقر و ضمن بازتاب رویدادهای این نمایشگاه توسط مجریان و گزارشگران خود با دست‌اندرکاران و غرفه‌داران گفتگو کرده و ظرفیت‌های صادراتی بخش کشت و صنعت و فرآورده‌های غذایی در کشورمان را معرفی می‌کند .

بر اساس این گزارش روابط عمومی شبکه بازار ، پخش مستقیم این نمایشگاه در قالب برنامه نمای بازار است که از روز هفتم تا دهم خرداد یک بار صبح از ساعت 11 تا 11 و 55 دقیقه و بار دیگر عصر از ساعت 14:30 تا 15:25 به مهمانی چشم های مخاطبان شبکه در سراسر ایران خواهد رفت .

 

 

 

 

 

 

 

آغاز به كار بیستمین نمایشگاه صنایع کشاورزی 

بیستمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی ، مواد غذائی ، ماشین آلات و صنایع وابسته (ایران آگروفود 2013) بـا حضور شرکت ها و تولید کنندگان داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا) ، اهداف نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی ، مواد غذائی ، ماشین آلات و صنایع وابسته شامل عرضه و معرفی آخرین دستاوردها و توانمندی‌های متخصصان کشورمان و شرکت‌ها و تولید کنندگان داخلی در زمینه صنعت موضوعی نمایشگاه ، ارائه و اطلاع‌رسانی در خصوص آخرین دستاوردهای کشورهای خارجی در زمینه صنعت غذائی و کشاورزی ، فراهم آوردن بستر مناسب برای انتقال بیشتر فناوری‌های روز به کشور ، ایجاد فرصت برای ارتباط بین خریداران و فروشندگان کالا و خدمات و تشویق و ترغیب تولیدکنندگان برای رقابت پویا و تامین نیازمندی‌های این صنعت اعلام شده است .

در این نمایشگاه 676 شرکت داخلی در حوزه مواد غذایی ، ماشین‌آلات و صنایع وابسته و همچنین 97 شرکت خارجی از 19 کشور مانند اسپانیا ، اتریش ، امارات ، انگلیس ، آلمان ، ترکیه ، دانمارک ، فنلاند ، روسیه ، فرانسه ، هند ، چین ، بنگلادش و برزیل حضور دارند .

بیستمین نمایشگاه آگروفود تا 10 خرداد در 15 سالن نمایشگاهی و فضای باز و در 55 هزار متر مربع برگزار می‌شود .

 

 

 

 

 

 

 

تهران از ۷ خرداد میزبان ۱۹ کشور در نمایشگاه کشاورزی و غذا

معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه های بین‌المللی ایران ، از برگزاری نمایشگاه اگروفود (کشاورزی و غذا) با حضور ۱۹ کشور از ۷ تا ۱۰ خرداد خبرداد .

به گزارش عرش نیوز به نقل از انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران ، محمود جواد قنبری ، با اشاره به این که بیستمین نمایشگاه اگروفود از ۷ تا ۱۰ خرداد ماه در ۱۵ سالن نمایشگاهی برگزار می‌شود ، گفت : در این نمایشگاه ۶۷۶ شرکت داخلی درحوزه مواد غذایی ، ماشین‌آلات و صنایع وابسته و همچنین ۹۷ شرکت خارجی از ۱۹ کشور در این نمایشگاه حضور دارند .

وی افزود : کشورهایی نظیر اسپانیا ، اتریش ، امارات ، انگلستان ، آلمان ، ترکیه ، دانمارک ، فنلاند ، روسیه ، فرانسه ، هند ، چین ، بنگلادش و برزیل در این نمایشگاه حضور دارند .

همچنین در این نشست حمیدرضا عامری ، مدیر نمایشگاه‌های داخلی شرکت نمایشگاه‌ها ، گفت : عمده شرکت های داخلی در بخش تکنولوژی حضور دارند ، به گونه‌ای که می‌توان نمایشگاه بیستم را به سه بخش تقسیم کرد ، ایران فود که شامل محصولات تولید شده ایرانی است در سال ۶ ، ۷ ، ۸ ، ۹ ، ۱۰ ، ۱۱ و سالن میلاد است که عمدتا محصولات غذایی ، صنایع تبدیلی و صنایع مرتبط در آن عرضه می‌شوند .

وی افزود : ایران فودتک که عمدتا ماشین‌آلات ، تجهیزات صنایع غذایی و همچنین ماشین‌آلات بسته‌بندی در آن حضور دارند در سالن‌های ۳۵ ، ۳۸، ۴۰ و ۴۱ و در سالن خلیج‌فارس خواهند بود و همچنین ماشین آلات آبیاری و کشاورزی نیز در سالن ۴۴ حضور خواهند داشت .

عامری ، هدف ازبرگزاری نمایشگاه را ارتقاء دانش فنی مشارکت کنندگان ، تبادل اطلاعات ، معرفی توانمندی‌ها ، ارتقاء سطح مبادلات تجاری ، تشویق و ترغیب تولید کنندگان برای رقابت سالم اعلام کرد .

وی افزود : کلیه گروه‌های کالایی به صنایع پروتئنی ، صنایع قند و شکر ، صنایع روغن ، صنایع نشاته ، صنایع تبدیلی نوشابه و آب‌معدنی ، مراکز تهیه و توزیع غذای آماده و مراکز تحقیقات توسعه‌ای حضور خواهند داشت .

 
 
نظرات درباره این مطلب
 
 
نام
پست الکترونیک
نظر
 
CAPTCHA Image
Reload Image
 
یونس بدری
یونس بدری
<<پاسخ به این نظر
23:18 28 ارديبهشت 92
plus  0  
min   0
مطالب مرتبط