نمایشگاه فروش بهاره نوروز 1392

نمایشگاه فروش بهاره نوروز 1392

تعداد بازدید: 27534
کد مطلب: 14417
تاریخ انتشار: 11:19 21 دي 1391

نمایشگاه فروش بهاره نوروز 1392

 
 

عنوان نمایشگاه : نمایشگاه فروش بهاره نوروز 1392

شهر : تهران

سال برگزاری : 91

تاریخ شروع : چهارشنبه  09 - 12 - 1391 / 2013 - 27 - February

تاریخ اتمام : یکشنبه  20 - 12 - 1391 / 2013 - 10 - March

مکان برگزاری : مصلی بزرگ امام خمینی (ره)

 

 
 

نمایشگاه های بهاره استان تهران از 9 اسفند

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تهران اعلام کرد : نمایشگاه های بهاره استان از 9 تا 20 اسفند برگزار می شود.
یدالله صادقی در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت : 5 نمایشگاه در شهر تهران و حداقل یک نمایشگاه در هر کدام از شهرستان های استان تهران برگزار خواهد شد.
وی افزود : در این نمایشگاه ها کالاهای پرتقاضا اعم از کیف و کفش ، شیرینی و خشکبار و دیگر موارد با قیمت مناسب عرضه می شود نرخ ها بطور میانگین 15 درصد تخفیف خواهد داشت.
صادقی گفت : زمان آغاز پایان نمایشگاه ها متناسب با شرایط هر شهرستان ممکن است چند روز تغییر کند اما در شهر تهران از 9 اسفند در 4 منطقه پارک ولایت ، فرهنگسرای خاوران ، حکیمیه و پارک ارم برگزار می شود.
وی افزود : نمایشگاه ویژه عرضه موادغذایی و پروتئینی هم از 25 بهمن تا 5 اسفند در مصلای بزرگ امام خمینی تهران برگزار می شود.
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تهران تاکید کرد : اولویت نخست در تامین کالاهای قابل عرضه در این نمایشگاه ها از محصولات داخلی است و در صورتی که کالای مورد نیاز مشابه داخلی نداشته باشد می توانیم کالای خارجی را هم عرضه کنیم.

 

 

 

 

16 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در استان تهران برگزار می شود

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تهران گفت :‌ 16 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا ویژه بهاره به زودی در تهران و شهرستان های استان تهران برگزار خواهد شد.

یداله صادقی در مصاحبه با خبرنگار ما گفت :‌ با توجه به افزایش تقاضا در پایان سال ، این نمایشگاه ها برای متعادل کردن و تامین تقاضاهای جدید برگزار خواهد شد.

وی افزود : این نمایشگاه ها در تهران در پنج منطقه حکیمیه ، فرهنگسرای خاوران ، بوستان ولایت ، پارک ارم و مصلای تهران برگزار خواهد شد.

صادقی گفت : در این نمایشگاه ها انواع کالاهای پرتقاضای مردم شامل کالاهای اساسی ، کیف و کفش ، لباس و اغذیه عرضه خواهد شد.

وی گفت نمایشگاه مصلا شامل مواد غذایی است و بیست و پنجم بهمن تا پنج اسفند دایر خواهد بود.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تهران افزود : ‌دیگر نمایشگاه ها از نهم اسفند تا 21 اسفند در تهران و شهرستان ها برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

آغاز بکار بیش از 400 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا از اوایل اسفند

مشاور شورای اصناف کشور اعلام کرد : بیش از 400 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا از اوایل اسفند در سراسر کشور آغاز بکار می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اصناف ، ‌حسین اسدی گفت : این نمایشگاه ها اقلام مورد نیاز خانواده ها را با بیش از 15 درصد تخفیف و پایین تر از قیمت بازار عرضه خواهند کرد.

وی گفت : در شهر تهران نیز پنج نمایشگاه بهاره دایر می شود و کالاهای پرتقاضای عمومی مردم و کالاهای مورد نیاز شب عید از جمله پوشاک ، شیرینی و خشکبار و کالاهای اساسی عرضه خواهد شد.

اسدی افزود : نمایشگاه های بهاره در تهران از 9 اسفند در مناطق حکیمیه تهرانپارس ، بوستان ولایت ، فرهنگسرای خاوران و پارک ارم آغاز می شود و به مدت 12 روز ادامه دارد.

وی گفت :‌ نمایشگاه ویژه محصولات غذایی و شوینده‌‌ها نیز از 25 بهمن تا 6 اسفند در مصلی بزرگ تهران برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

جزئیات برگزاری نمایشگاه‌های بهاره پایتخت و تخفیف 30 درصدی قیمت‌ها

وی با بیان اینکه استان تهران هیچگونه مشکلی از لحاظ ذخیره مایحتاج شب عید ندارد ، گفت : همه تدابیر لازم برای تنظیم بازار شب عید در بخش پوشاک ، مواد غذایی ، اقلام پرمصرف و میوه در نظر گرفته شده است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران با تشریح جزئیات برگزاری نمایشگاه‌های بهاره استان که هر ساله در آستانه سال جدید برگزار می‌شود ، گفت : مقرر شده نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا حداقل 30 درصد تخفیف لحاظ و کالاهای با کیفیت را ارائه کنند.

نعمت الله ترکی در گفت‌وگو با ایسنا ، گفت : با آغاز سال جدید طبق روال سال‌های گذشته در پنج نقطه از شهر تهران و در هر یک از شهرستان‌های شهر تهران یک نمایشگاه بهاره دایر خواهد شد.

وی افزود : در شهر تهران پارک‌های ارم، ولایت ، مصلی تهران ، حکیمیه و خاوران محل برگزاری نمایشگاه‌های بهاره شهر تهران خواهند بود و هر شهرستان نیز زیر نظر فرمانداری در یک نقطه از شهر ، نمایشگاه بهاره را برپا خواهد کرد.

ترکی با بیان اینکه این نمایشگاه‌ها از 10 تا 20 اسفندماه به مدت 10 روز دایر خواهند بود ، عنوان کرد : مدیریت و تهیه و توزیع کالاها در نمایشگاه‌های بهاره توسط امور صنفی استان تهران انجام خواهد شد.

وی از ارائه تخفیف حداقل 30 درصدی کالاها نسبت به قیمت بازار در این نمایشگاه‌ها خبر داد و گفت : به همه صنوفی که مقرر شده در نمایشگاه‌های بهاره و همچنین در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین اصلی شهر تهران اقدام به توزیع اقلام مصرفی کنند ، اعلام شده تا کیفیت کالاها را از نوع مرغوب و مطلوب انتخاب و با قیمت مناسب عرضه کنند.

به گفته معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران ، در این نمایشگاه‌ها کالاهای پرمصرف اعم از پوشاک ، انواع البسه ، کفش ، خشکبار ، شیرینی جات و حبوبات عرضه خواهد شد . همچنین فروشگاه‌های زنجیره‌ای همانند شهروند ، اتکا و رفاه نیز در برگزاری نمایشگاه‌های بهاره همکاری خواهند داشت.

ترکی با بیان اینکه در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و همچنین در میادین اصلی میوه و تره بار نیز تخفیف 30 درصدی برای فروش اقلام مورد نیاز در نظر گرفته خواهد شد ، عنوان کرد : مواد غذایی پرمصرف از جمله انواع گوشت سفید ، و قرمز ، برنج ، روغن و سایر مایحتاج شهروندان در سطح شهر به میزان نیاز بازار توزیع خواهد شد تا تجمعی در نقاط مختلف شهر ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه استان تهران هیچگونه مشکلی از لحاظ ذخیره مایحتاج شب عید ندارد ، گفت : همه تدابیر لازم برای تنظیم بازار شب عید در بخش پوشاک ، مواد غذایی ، اقلام پرمصرف و میوه در نظر گرفته شده است.

استقرار بازرسان دائم در 22 منطقه تهران از اول بهمن ماه

معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران همچنین گفت :‌ امسال در حوزه نظارت و بازرسی نیز ساختار جدیدی تعریف شده و با بازنگری که صورت گرفته ، مقرر شده در مناطق 22 گانه تهران یک بازرسی دائم مستقر شود که برای هر منطقه یک سر بازرس و یک تیم بازرسی انتخاب می‌شود که وظیفه این بازرسان نظارت روزانه و دائم بر امور بازار است.

به گفته ترکی این بازرسان از اول بهمن ماه فعالیت رسمی خود را در مناطق 22 گانه تهران آغاز خواهند کرد.

 

 

 

 

 

 

 

تخفیف 20 درصدی در نمایشگاه های بهاره و عرضه مستقیم کالا

رئیس ستاد تنظیم بازار استان تهران گفت : نمایشگاه های بهاره و عرضه مستقیم کالا از 25 بهمن با حداقل 20 درصد تخفیف نسبت به قیمت مصوب ، در سطح استان تهران برپا می شود.

مرتضی تمدن در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه این نمایشگاه ها تا 21 اسفند دایر خواهد بود ، افزود : حدود 7 هزار غرفه و مرکز فروش فوق العاده مواد غذایی ، پوشاک و کالاهای پرمصرف در نظر گرفته شده است که حدود 1400 غرفه در قالب نمایشگاه های بهاره و عرضه مستقیم کالا به ارائه خدمات می پردازند.

وی به تخفیف حداقل 10 درصدی کالا در برخی مراکز فروش کالا در استان تهران اشاره کرد و گفت : اصناف استان تهران امسال حدود 5600 مرکز فروش فوق العاده و ویژه را که با تابلو مشخص خواهد بود ، تعیین کرده اند.

تمدن به برپا بودن برخی از نمایشگاه ها تا 13 فروردین سال 92 اشاره کرد و افزود : علاوه بر این نمایشگاه ها تمام فروشگاه های زنجیره ای ، میادین میوه و تره بار و برخی از مراکز عرضه میوه شب عید ، تا 13 فروردین دایر خواهد بود.

وی با بیان اینکه پنج نقطه در تهران از جمله مصلی برای برپایی نمایشگاه های بهاره و عرضه مستقیم کالا در نظر گرفته شده است ، گفت : در این نمایشگاه ها ، از عرضه کالاهای بی کیفیت جلوگیری خواهد شد و قبل از اینکه کالایی در نمایشگاه عرضه شود کیفیت محصول با حضور گروهی از ناظران که در نمایشگاه مستقر هستند ، بررسی می شود.

رئیس ستاد تنظیم بازار استان تهران با تاکید بر تشدید بازرسی ها افزود : حدود 6 هزار بازرس رسمی و افتخاری برای جلوگیری از تخلفات احتمالی ، بر عرضه کالا در نمایشگاه ها و سایر مراکز عمومی نظارت خواهند کرد.

وی گفت : برای تنظیم عرضه و تقاضا، بخش عمده ای از کالای ذخیره سازی شده مثل گوشت قرمز ، گوشت سفید ، روغن ، برنج و برخی کالاهای پر مصرف را از 25 اسفند روانه بازار خواهیم کرد.

تمدن افزود : نمایشگاهی هم ویژه اقشار حمایتی ، به صورت گسترده و مدیریت شده فعالیت خود را در سطح استان آغاز کرده است.

 

 

 

 

 

جزئیات برپایی نمایشگاه های بهاره از زبان رادمرد

آغاز به کار 400 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا از نهم اسفند

از 9 اسفند ماه 400 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا با تزریق مواد شوینده و اقلام اساسی مانند گوشت مرغ و گوشت قرمز آغاز به کار می‌کند .

حسن رادمرد ، معاون توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت ، معدن و تجارت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، درباره برگزاری نمایشگاه‌های بهاره با بیان مطلب بالا اظهار کرد : از 9 اسفند ماه به مدت 10 روز 400 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا با حدود 40 هزار غرفه در 31 استان کشور آغاز به کار می‌کنند .

وی ادامه داد : مقرر شده در این نمایشگاه عرضه انواع مواد شوینده در راستای تعدیل قیمت آن تا 25 درصد افزایش یابد .

رادمرد با بیان این‌که همچنین فروش فوق العاده توسط تمامی اتحادیه‌ها و واحدهای صنفی منتخب از 9 اسفند ماه آغاز می‌شود ، بیان کرد : اتحادیه قنادی و شیرینی پزان ، مرغ و ماهی ، پوشاک ، آجیل و خشکبار ، کیف و کفش و بنکداران مواد غذایی در 35 هزار واحد صنفی خود فروش فوق العاده برگزار می کنند.

معاون توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت ، معدن و تجارت ادامه داد : همچنین تخفیف ویژه توسط فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه ، شهروند ، سپه ، اتکا ، یاس و دیگر فروشگاه‌های زنجیره‌ای که بیش از هزار شعبه در سراسر کشور دارند ارائه می‌شود .

به گفته وی ، براساس هماهنگی‌های صورت گرفته با سازمان تعاون روستایی و میادین تره بار عرضه اقلام کشاورزی و مواد غذایی در 132میدان دائمی عرضه میوه و تره‌بار و 41 میدان محلی در تهران آغاز می‌شود .

توزیع مرغ و گوشت در نمایشگاه‌های بهاره

رادمرد با بیان این‌که در نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا توزیع کالاهای اساسی را هم داریم خاطرنشان کرد : از این رو 70 هزار تن مرغ تا پایان سال از محل ذخیره سازی وارد شبکه توزیع می‌شود .

معاون توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت ، معدن و تجارت در این باره توضیح داد : از این میزان توزیع مرغ 30 هزار تن در نمایشگاه عرضه مستقیم کالا و مابقی در واحدهای صنفی توزیع می‌شود .

وی با بیان این‌که همچنین 10 هزار تن گوشت قرمز در نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا توزیع می‌شود خاطرنشان کرد : 100 هزار تن سیب و پرتقال نیز در شبکه‌های توزیع منتخب و 30 هزار تن نیز در نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا توزیع می‌شود .

 

 

 

 

 

تخفیف ۲۰ درصدی در نمایشگاه‌های بهاره

میزان تخفیف ارائه شده در این نمایشگاه‌ها حداقل 20 درصد خواهد بود بطوری که در این نمایشگاه‌ها بیشتر کالاهای اساسی مردم عرضه می‌شود .

استاندار تهران گفت : میزان تخفیف ارائه شده از سوی فروشندگان در این نمایشگاه‌ها حداقل ۲۰ درصد خواهد بود بطوری که در این نمایشگاه‌ها بیشتر کالاهای اساسی مردم که در طول سال ذخیره شده است ، عرضه می‌شود .

مرتضی تمدن درباره نمایشگاه‌های بهاره امسال تهران اظهار داشت : این نمایشگاه‌ها نسبت به سال‌های گذشته گسترده‌تر خواهد بود و همچنین مواد خوراکی و پوشاک به طور متنوع‌تر در این نمایشگاه‌ها عرضه خواهد شد .

وی ادامه داد : میزان تخفیف ارائه شده از سوی فروشندگان در این نمایشگاه‌ها حداقل ۲۰ درصد خواهد بود بطوری که در این نمایشگاه‌ها بیشتر کالاهای اساسی مردم که در طول سال ذخیره شده است ، عرضه می‌شود .

استاندار تهران درباره فروش میوه شب عید مردم گفت : برای عرضه میوه شب عید مردم ، ۱۶۷ جایگاه در استان تهران شناسایی شده تا در این مکان‌ها میوه شب عید با قیمت مصوب به فروش برسد .

تمدن با بیان اینکه در استان تهران فروش فوق‌العاده خواهیم داشت داشت ، تصریح کرد : ۵ هزار و ۶۰۰ واحد صنفی با تابلوی معرفی شده فروش فوق‌العاده خود را رسما در اسفند ماه آغاز خواهند کرد .

وی ادامه داد : فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بازارهای میوه و تره‌بار به طور مجزا کالا و خدمات خود را در طول این مدت عرضه خواهند کرد .

استاندار تهران با بیان اینکه بازرسان با مرحله جدید نمایشگاه‌های بهاره حضور گسترده‌تری خواهند داشت ، افزود : سامانه تلفن ۱۲۴ پل ارتباطی مردم و مسئولان خواهد بود و مردم می‌توانند در صورت مواجه شدن با گران‌فروشی و هر مشکل دیگر با این شماره تماس بگیرند .

تمدن ادامه داد : گشت‌های بازرسی و تعزیرات در طول این مدت حضور بیشتری در مراکز عرضه کالاها خواهند داشت به طوری که ۷۰۰ بازرس به صورت مستمر این فروشگاه ها را زیرنظر دارند .

وی خاطرنشان کرد : در صورت استقبال مردم از نمایشگاه‌های بهاره ، زمان برپایی این نمایشگاه‌ها تمدید خواهد شد .

 

 

 

 

 

رئیس شورای اصناف کشور در گفت‌وگو با فارس خبر داد

افتتاح ۴۰۰ نمایشگاه بهاره کشوری و ۴ نمایشگاه در تهران از پنج‌شنبه

خبرگزاری فارس : رئیس شورای اصناف کشور از افتتاح ۴۰۰ نمایشگاه بهاره کشوری و 4 نمایشگاه در تهران از پنج‌شنبه خبر داد .

قاسم نوده فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت : از پنج‌شنبه 4 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در بوستان ولایت ، فرهنگسرای خاوران ، پارک ارم و حکیمیه تهرانپارس افتتاح می‌شود .

وی افزود : ساعت کار این نمایشگاه‌ها از 9 صبح تا 10 شب است و کلیه کالاها با تخفیف 5 تا 20 درصدی ارائه می‌شود .

رئیس شورای اصناف کشور گفت : امسال حدود 80 درصد از غرفه‌ها در اختیار تولیدکنندگان است و بازرسی و نظارت در محل نمایشگاه‌ها مستقر بوده و به شکایت‌های مردمی در همان جا رسیدگی می‌شود .

فروش فوق‌العاده 5 هزار واحد صنفی در تهران

رئیس شورای اصناف کشور همچنین گفت : همزمان با نمایشگاه‌های بهاره 5 هزار واحد صنفی در تهران کلیه محصولات مرتبط با پوشاک و کیف و کفش را تا 25 درصد تخفیف عرضه می‌کنند .

وی افزود : در خصوص فروش‌های فوق‌العاده نیز بازرسی لازم از واحدهای صنفی صورت می‌گیرد تا هیچ گونه تخلفی انجام نشود .

عرضه پسته 30 هزار تومانی و مرغ 4800 تومانی

نوده فراهانی گفت : در نمایشگاه‌های بهاره انواع خشکبار با قیمت مناسب عرضه می‌شود و تمهیدی انجام شده است، تا پسته درجه یک به قیمت 30 هزار تومان در همه نمایشگاه‌های بهاره در سطح کشور عرضه شود .

وی همچنین گفت : گوشت مرغ منجمد به قیمت 4800 تومان و به صورت نامحدود در سراسر کشور عرضه می‌شود .

مردم کالاهای بی‌کیفیت را معرفی کنند

رئیس شورای اصناف کشور گفت : برای ارتقای کیفیت محصولات ارائه شده در نمایشگاه‌های بهاره کلیه کالاهای ارائه شده باید با نمونه‌های پلمپ شده که در معرض دید مشتریان قرار می‌گیرد مطابقت داشته باشد .

وی افزود : در صورت مشاهده هر گونه تخلف و یا ارائه کالای بی‌کیفیت و عدم تطبیق آن با نمونه‌های پلمپ شده موضوع را به بازرسی که در محل نمایشگاه‌های بهاره هستند ، اطلاع دهند ، تا در همان جا رسیدگی شود .

عدم عرضه کالای خارجی با تولید داخل مشابه

رئیس شورای اصناف کشور گفت : حتی‌الامکان سعی شده است تا کالاهایی که نمونه داخلی آن تولید می‌شود به هیچ وجه با منشأ خارجی در نمایشگاه‌های بهاره عرضه نشود تا از این طریق از تولید داخل حمایت کافی صورت گرفته باشد .

 

 

 

 

 

 

افتتاح نمایشگاه‌های بهاره در تهران یک روز به تاخیر افتاد

رییس شورای اصناف از آغاز به کار نمایشگاه‌های بهاره از روز پنجشنبه 10 اسفند خبر داد .

قاسم نوده فراهانی در گفت‌وگو با ایسنا ، اظهار کرد : افتتاح رسمی نمایشگاه‌های بهاره فردا پنجشنبه انجام می‌شود اما از امروز چهارشنبه ۹ اسفند ماه مردم می‌توانند برای بازدید و خرید مراجعه کنند .

وی ادامه داد : کارهای اولیه برپایی نمایشگاه صورت گرفته و تا بعدازظهر امروز نمایشگاه کاملا برای بازدید و خرید مردم مهیا است .

فراهانی در پاسخ به این سوال که چرا افتتاحیه با یک روز تغییر انجام می‌شود گفت : قرار بود افتتاحیه روز چهارشنبه انجام شود اما با هماهنگی‌هایی که با استاندار تهران صورت گرفت اعلام شد که استاندار به دلیل مشغله کاری روز پنجشنبه می توانند نمایشگاه‌ها را افتتاح کنند . از این رو افتتاحیه نمایشگاه یک روز بعد از آغاز به کار نمایشگاه انجام می‌شود . 

نخستین نمایشگاه عرضه مستقیم کالا ۱۵ بهمن ماه در مقابل مصلی تهران گشایش یافته و قرار است چهار نمایشگاه بهاره از فردا در چهار منطقه تهران آغاز شود . نمایشگاه بهاره دیگری نیز از ۱۵ اسفند در تهران کار خود را آغاز می‌کند .

 

 

 

 

 

 

گشايش نمايشگاه بهاره در بوستان ارم

نمایشگاه بهاره در بوستان ارم در غرب تهران آغاز بکار کرد .

مدیر این نمایشگاه در حاشیه افتتاح رسمی آن به خبرنگار ما گفت : در این نمایشگاه انواع مختلفی از پوشاک ، کیف و کفش و خشکبار با تخفیف 7 تا 25 درصد عرضه می شود .

آقای فاضلی افزود : هموطنان می توانند تا 19 اسفند همه روزه از ساعت 10 تا 22 اقلام مورد نیاز خود را از این نمایشگاه تأمین کنند .

مدیر نمایشگاه بهاره درباره نحوه نظارت بر عرضه اجناس و غرفه ها نیز گفت : سه نهاد بازرسی از جمله سازمان بازرسی ، قوه قضائیه و ستاد تنظیم بازار به شکل مستمر در نمایشگاه بر قیمت و کیفیت اجناس نظارت و با هرگونه تخلف برخورد می کنند .

وی گفت : خوشبختانه تا این لحظه استقبال مردم از نمایشگاه بهاره بسیار خوب بوده و انتظار می رود شاهد استقبال خوب و روز افزون مردم در روزهای آینده باشیم .

 

 

 

 

 

 

افتتاح نمایشگاه بهاره حکیمیه ؛ مردم ناراضی از توزیع گوشت و مرغ

نمایشگاه بهاره حکیمیه امروز پنجشنبه بدون حضور رییس شورای اصناف و رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تهران افتتاح شد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، در مراسم افتتاح نمایشگاه بهاره که به طور غیر رسمی آغاز به کار کرد تنها برخی از اعضای برگزارکننده نمایشگاه به بازدید از غرفه‌ها و سالن‌ها پرداختند که در این بازدید مردم نارضایتی خود را از توزیع گوشت قرمز و گوشت مرغ اعلام کردند .

در این نمایشگاه که قرار بود محصولاتی همچون پسته ، شکر و برنج از سوی ستاد تنظیم بازار برای تنظیم قیمت‌ آن‌ها عرضه شود خبری نبود .

این نمایشگاه به مانند سه نمایشگاه دیگر ارم ، بوستان ولایت و فرهنگسرای خاوران از نهم تا 19 اسفند ماه پذیرای عموم مردم است .

همچنین طبق گفته‌ها قرار بود در این نمایشگاه پسته تنظیم بازار با قیمت 30 هزار تومان از سوی انجمن پسته ایران در اختیار غرفه داران قرار گیرد ، اما بر اساس مشاهدات در برخی از غرفه‌ها پسته 30 هزار تومانی به فروش می‌رسد اما پسته فندقی شور نیست بلکه پسته درجه چندم است .

 

 

 

 

 

نارضایتی تمدن از قیمت گوشت در نمایشگاه

استاندار تهران از قیمت آجیل و خشکبار عرضه شده در نمایشگاه‌های بهاره ابراز نارضایتی کرد و گفت : قیمت گوشت را باید در فروشگاه‌ها تعدیل کنیم .

مرتضی تمدن در حاشیه بازدید از نمایشگاه بهاره پارک ارم که امروز با حضور مدیرکل سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان و جمعی از مسوولین افتتاح شد ، افزود : چند قلم کالای پرمصرف و اساسی در نمایشگاه‌های بهاره عرضه می‌شود که باید با قیمت مصوب در اختیار شهروندان قرار بگیرد .

وی ادامه داد : همه کالاهایی که در فروشگاه‌ بهاره عرضه می‌شود ، اساسی نیست ؛ بلکه اقلامی مثل انواع گوشت ، مرغ ، برنج ، جزو کالاهای اساسی محسوب می‌شود و در بازدیدی که امروز در این نمایشگاه انجام شد ، قیمت این اقلام مناسب است ؛ اما با توجه به اینکه قیمت گوشت گوسفندی با قیمت کیلویی ۲۵ هزار تومان عرضه می‌شود ، به نظر می‌رسد امکان تعدیل قیمت‌ها در گوشت وجود دارد و باید برای کاهش آن تدابیر لازم اتخاذ شود .

استاندار تهران با بیان اینکه در برخی از غرفه‌ها ، شاهد ازدحام جمعیت هستیم ، گفت : نباید چنین ازدحامی در غرفه‌ها ایجاد شود و این ازدحام در روز اول نمایشگاه نشان می‌دهد که باید تعداد غرفه‌ها افزایش یابد تا مردم به راحتی بتوانند کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کنند .

به گفته تمدن ، در بخش پوشاک فروشگاه بهاره تفاوت قیمت‌ها با بازار معنادار است و کیف ، کفش و لباس در نمایشگاه‌ها با قیمتی عرضه می‌شود که شهروندان به راحتی می‌توانند آن را تهیه کنند .

وی ادامه داد : با توجه به ازدحام جمعیت و عرضه بیشتر کالاها با قیمت پایین‌تر از بازار ، تعداد نمایشگاه‌ها را افزایش داده‌ایم ، به طوری که در شهر تهران ۳۰ نمایشگاه و در شهرستان‌های تهران ، ۱۷ نمایشگاه عرضه مستقیم کالا را انجام خواهند داد .

استاندار تهران تصریح کرد : ۵۰۰ مرکز توزیع میوه شب عید شهروندان نیز از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه دایر خواهد بود و مردم می‌توانند با مراجعه به این مراکز ، میوه‌ها را با قیمت مناسبی تهیه کنند .

به گفته تمدن ، برای توزیع برنج خارجی پرمصرف نیز از امروز فراخوان داده شده تا در تعاونی‌های کارمندی و کارگری و موسسات خیریه خارج از نمایشگاه به هر میزانی که نیاز داشته باشند ، بتوانند برنج تهیه کرده و در اختیار متقاضیان قرار دهند و سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان موظف است در این اتحادیه‌ها و خیریه‌ها ، برنج مورد تقاضا را در اختیار آنها قرار دهد .

وی ادامه داد : این برنج‌ها با قیمت هر کیلو ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰ تومان در نمایشگاه‌ها توزیع می‌شود و قیمت انواع برنج ایرانی نیز کمتر از قیمت بازار است .

استاندار تهران با بیان اینکه مرغ منجمد با قیمت ۴۸۰۰ تومان و گوشت گوسفند هم با قیمت ۲۵ هزار تومان عرضه می‌شود ، گفت : در جلسه امروز کاهش قیمت گوشت را در دستور کار قرار ، ضمن آنکه میزان عرضه را نیز افزایش خواهیم داد .

تمدن در پاسخ به سوال ایسنا درباره وضعیت قیمت آجیل و خشکبار در فروشگاه بهاره نیز تصریح کرد : در مورد قیمت آجیل، هیچ صحبتی نداریم ، چرا که از عرضه آجیل و خشکبار به ویژه پسته با قیمت‌های فعلی در فروشگاه‌های بهاره راضی نیستیم .

وی همچنین درباره اینکه آیا ستاد تنظیم بازار استان تهران برنامه‌ای برای فصلی کردن نمایشگاه بهاره و عرضه مستقیم کالا از تولید به مصرف دارد یا خیر ؟ گفت : پیشنهاد خوبی است و آن را در جلسه تنظیم بازار به بحث خواهیم گذاشت .

 

 

 

 

 

 

معاون برنامه ریزی استانداری تهران :
دیگر پسته چند نرخی در نمایشگاه‌ها نداریم / عرضه مستقیم میوه و مرکبات از ۲۵ اسفند

خبرگزاری فارس : معاون برنامه ریزی استانداری تهران گفت : عدم نظارت بازرسی موجب شده است در نمایشگاه‌ها پسته شور و خام به‌صورت چند نرخی عرضه شود .

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس ، نعمت‌الله ترکی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بهاره بوستان ولایت در جمع خبرنگاران اظهارداشت : سالیان گذشته در شهر تهران 5 تا 6 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا برگزار می‌شد که امسال با توجه به استقبال مردم از این نمایشگاه ها در 30 نقطه از شهر تهران و در 20 نقطه از شهرستان‌های استان این نمایشگاه‌ها برگزار شده است .

وی با بیان اینکه از مراکز تولیدی برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده است ، گفت : در قیمت گذاری اجناس کالاها و اقلام ، اتحادیه نظارت دارد .

ترکی بیان داشت : پوشاک ، کیف و کفش در سطح نمایشگاه‌ها با 30 تا 35 درصد تخفیف نسبت به بازار ارائه می‌شود .

معاون برنامه ریزی استانداری تهران درباره توزیع میوه و مرکبات اظهار داشت : از 25 اسفند ماه عرضه مستقیم میوه و مرکبات در 500 نقطه از شهر تهران آغاز می‌شود و تا 16 فروردین فروش ادامه دارد .

ترکی خاطرنشان کرد : ذخیره سازی برای توزیع میوه و مرکبات نسبت به گذشته بهتر بوده و با نزول قیم ت، کیفیت این میوه‌ها بهتر است .

وی به توزیع آجیل و خشکبار در سطح بازار اشاره کرد و گفت : براساس تفاهم نامه‌ای که هفته گذشته با اتحادیه پسته ایران منعقد شد ؛ تا پایان سال مشکلی برای عرضه پسته در سطح کشور نخواهیم داشت .

ترکی با بیان اینکه پسته خام کیلویی 30 هزار تومان و پسته شور کیلویی 35 هزار تومان در نمایشگاه‌های بهاره عرضه می‌شود ، گفت : کمبود پسته در کشور نداریم و باید عرضه آن به درستی مدیریت شود .

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در سطح نمایشگاه‌ها با چند نرخی بودن قیمت پسته مواجه می‌شویم که از 35 تا 40 هزار تومان توزیع می‌شود ، گفت : عدم نظارت بازرسی‌ها موجب شده است قیمت پسته در نمایشگاه‌ها چند نرخی شود ، قطعاً روزانه بازرسی می‌کنیم و نسبت به حل این مشکل اقدام خواهیم کرد .

وی به کیفیت خشکبار نیز اشاره کرد و گفت : متأسفانه کیفیت خشکبار در نمایشگاه‌ها قابل قبول نیست و اتحادیه باید در این خصوص پاسخگو باشد و بر همین اساس بعداز ظهر امروز جلسه‌ای با اتاحیده پسته ایران خواهیم داشت .

معاون برنامه ریزی استانداری تهران درباره توزیع گوشت گرم اشاره کرد و گفت : گوشت تازه گوسفندی و گوساله به ترتیب 24 و 22 هزار تومان در هر کیلو در نمایشگاه‌ها توزیع می‌شود و گروهی نیز برای واردات گوشت گرم تشکیل شده است تا قیمت آن طی روزهای آینده کاهش یابد .

وی به عرضه برنج اشاره کرد و گفت : برنج تایلندی و هندی نیز طی هفته آینده به‌صورت گسترده در نمایشگاه‌ها عرضه می‌شود .

 

 

 

 

 

 

استاندار تهران خبر داد : آغاز راستی‌آزمایی میزان اشتغال سال 91 بزودی

استاندار تهران گفت : از 380 هزار شغلی که مورد تعهد استان در سال جاری بود ، 350 هزار معادل 92 درصد از اشتغال استان محقق شده است .

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، مرتضی تمدن در حاشیه شورای اشتغال استان اظهار کرد : امسال استان تهران برای 380 هزار شغل تعهد ایجاد کرده است که از این تعداد تاکنون 350 هزار شغل بر اساس توزیع و تقسیم شهرستانی ، طبق آمار دستگاه‌ها محقق شده است که این میزان نشان می‌دهد 92 درصد از تعهد اشتغال استان محقق شده است .

وی افزود : با توجه به اینکه ارائه آمار اشتغال ایجاد شده مورد سوال رسانه‌ها و جامعه است ، برای ارائه مستندات دقیق‌تر از این میزان اشتغالی که ایجاد شده ، در شورای اشتغال استان مصوب شد تا با تامین اعتبار ، گروه راست‌آزمایی اشتغال دستگاه‌هایی که آمار ارائه کرده‌اند ، ارزیابی و نتایج آن ارائه شود .

استاندار تهران اظهار کرد : همچنین مقرر شد این کارگروه از بین افرادی که برای آن ها ایجاد اشتغال شده ، به صورت نمونه تعدادی را انتخاب و در این ارزیابی‌ها از این گروه نیز مصاحبه شود تا میزان عملکرد دستگاه‌ها از آماری که به شورای اشتغال استان ارائه کرده‌اند ، مشخص شود .

تمدن خاطر نشان کرد : در جلسه آینده شورای اشتغال استان که قبل از پایان سال خواهد بود، نتیجه راستی‌آزمایی سال 90 را ارائه خواهیم داد و راستی‌آزمایی میزان اشتغال سال 91 نیز بزودی آغاز می‌شود .

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چند درصد از اشتغال ایجاد شده مربوط به کارگران ساختمانی است ، گفت : هیچ کارگر ساختمانی نمی‌تواند در خارج از فرآیند قانون کار ، به کار گرفته شود و افرادی که چنین اقدامی را انجام دهند ، دچار تخلف شده‌اند و متخلفان باید به اشد مجازات برسند.

وی در ادامه درباره مباحث مطرح شده اخیر در مورد تنظیم بازار شب عید ، گفت : نمایشگاه‌های تنظیم بازار که تحت عنوان نمایشگاه‌های بهاره راه‌اندازی شده‌اند ، به منظور متعادل کردن نوسانات قیمت در بازار است که در این راستا تامین میوه شب عید شهروندان را نیز به طور ویژه در دستور کار قرار داده‌ایم و تا 15 فروردین ماه شهروندان مشکلی برای تامین میوه مورد نیاز نخواهند داشت .

استاندار تهران ادامه داد : معنی تنظیم بازار این است که اگر قیمت کالایی افزایش یافت ، باید تدابیری اتخاذ شود که نه تنها این قیمت افزایش پیدا نکند ، بلکه کاهش قیمت را نیز در دستور کار قرار دهیم و در روزهای اخیر برخی از شهروندان در بازدیدی که از نمایشگاه‌ها برای خرید داشته‌اند ، عنوان می‌کنند تفاوت قیمت‌ها معنادار نیست . در پاسخ این‌گونه سوالات باید گفت از ابتدا هم قرار نبود این تفاوت‌ قیمت‌ها در مورد همه کالاها معنادار باشد .

تمدن افزود : اگر عرضه کالا با این روند در نمایشگاه‌های بهاره انجام نمی‌شد ، آیا با توجه به روند افزایش قیمت‌ها ، وضعیت فعلی بازار به همین صورت باقی می‌ماند ؟

وی گفت : اگر 9000 تن مرغ منجمد را طی یک ماه وارد نمایشگاه‌ها نمی‌کردیم ، آیا قیمت مرغ گرم که در حال حاضر ثابت مانده ،‌ به همین صورت باقی می‌ماند ؟ یا اگر این میزان گوشت و برنج وارداتی را به نمایشگاه‌های بهاره تزریق نمی‌کردیم ، آیا قیمت‌های بازار ثابت می‌ماند ؟

توزیع گوشت گوساله منجمد با قیمت 16 هزار و 500 تومان در نمایشگاه‌های بهاره

استاندار تهران با بیان اینکه در حال حاضر گوشت گوساله منجمد با قیمت 16 هزار و 500 تومان در نمایشگاه‌های بهاره توزیع می‌شود ،‌ تاکید کرد : در مورد توزیع گوشت قرمز وارداتی ، هیچ گونه محدودیتی نداریم و نه تنها نیاز بازار را تا پایان سال تامین می‌کند ، بلکه برای یک ماه اول سال جدید نیز مشکلی برای تخصیص تامین گوشت قرمز منجمد نخواهیم داشت .

تمدن تصریح کرد : ازدحام جمعیت در برخی از ساعات در نمایشگاه‌های بهاره اجتناب‌ناپذیر است ، اما این به معنی کمبود توزیع اقلام پر مصرف در نمایشگاه‌ها نیست ، لذا شهروندان به اندازه نیازشان می‌توانند مرغ ، گوشت و برنج تهیه کنند .

محدودیتی برای توزیع مرغ و برنج وارداتی وجود ندارد

برای کاهش قیمت گوشت گرم گوسفندی قولی نمی‌دهم

 

وی با بیان اینکه همچنین هیچ محدودیتی برای توزیع مرغ و برنج وارداتی نیز وجود ندارد ، اظهار کرد : در مورد گوشت گرم گوسفند که در نمایشگاه‌ها با قیمت 24 هزار تومان عرضه می‌شود ، بحث‌هایی وجود دارد به این معنا که جلسات مشترکی را با اتحادیه و سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان برگزار کرده‌ایم تا قیمت گوشت را کاهش دهیم ، اما در این مورد هیچ قولی نمی‌توانم بدهم که کاهش پیدا می‌کند یا نه ، اما همه تلاش خود را برای کاهش قیمت گوشت گوسفند به کار گرفته‌ایم .

استاندار تهران تصریح کرد : میانگین تخفیف قیمت‌ها در فروشگاه‌های بهاره 20 درصد است که ممکن است در برخی از کالاها 10 درصد و در برخی همان 20 درصد باشد ، اما در عین حال کارکرد و عملکرد نمایشگاه‌های بهاره را مثبت ارزیابی می‌کنم .

تمدن با انتقاد از برخی مصاحبه‌هایی که از نمایشگاه‌های بین‌المللی ارائه شده نیز گفت : رسانه‌ها باید همکاری مناسبی را با مسوولین داشته باشند تا بحث تنظیم بازار شب عید به خوبی اجرا شود، چرا که برخی از اخبار که به صورت غیر منصفانه و غیرمنسجم انجام می‌شود ، ممکن است بازار را دچار شوک کند ، در حالی که استقبال مردم از نمایشگاه‌های بهاره نشان می‌دهد که این نمایشگاه‌ها توانسته‌اند مطالبات شهروندان را در شب عید پاسخ دهد .

وی درباره توزیع پسته 30 هزار تومانی نیز گفت : در حال حاضر در تمامی نمایشگاه‌ها پسته با این قیمت مصوب عرضه می‌شود و شهروندان به هر میزان که نیاز داشته باشند ، می‌توانند پسته 30 هزار تومانی را از نمایشگاه‌ها تهیه کنند .

 

 
 
نظرات درباره این مطلب
 
 
نام
پست الکترونیک
نظر
 
CAPTCHA Image
Reload Image
 
مطالب مرتبط