فیلم سینمایی عصبانی نیستم

فیلم سینمایی عصبانی نیستم

تعداد بازدید: 3475
کد مطلب: 19214
تاریخ انتشار: 09:16 13 بهمن 1392

فیلم سینمایی عصبانی نیستم

 
 

فیلم عصبانی نیستم که برای بخش «سودای سیمرغ» سی و دومین جشنواره‌ی فیلم فجر انتخاب شده است ، دومین فیلم رضا درمیشیان پس از  «بغض» (1390) در مقام کارگردان است . جشنواره فیلم برلین که هر ساله در آلمان برگزار می شود و امسال از 17 تا 27 بهمن ماه ( 6 تا 16 فوریه 2014 ) تاریخ برگزاری آن است فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» ساخته‌ی رضا درمیشیان در بخش «پانوراما» به عنوان تنها نماینده ی سینمای ایران برای حضور در شصت و چهارمین جشنواره فیلم برلین انتخاب شد . در بخش «پانومارا» در مجموع 36 فیلم از 29 کشور حضور داشتند که شامل آثاری از نروژ ، اتیوپی ، مکزیک ، هند ، گرجستان ، یونان ، مجارستان ، ژاپن ، ایتالیا ، آمریکا ، ویتنام ، اتریش و ... بوده است و در میان این فیلم‌ها 24 فیلم اولین بار در دنیا در برلیناله نمایش داده شدند . جالب توجه است که در مراسم اختتامیه‌ ی جشنواره‌ی فیلم فجر از سوی مجری برنامه اعلام شد که فیلم عصبانی نیستم به کارگردانی و تهیه کنندگی رضا درمیشیان و به درخواست وی به دلیل حفظ آرامش سینما در داوری شرکت نکرد .

رضا درمیشیان

باید گفت «بغض» که رویکردی اجتماعی داشت ، فیلم قبلی درمیشیان در ششمین جشن منتقدان برنده سه جایزه بهترین کارگردانی اول ، بهترین تدوین و بهترین فیلم برداری شده بود و در بیش از پانزده فستیوال جهانی به نمایش درآمده بود .

رضا درمیشیان

محمد اطبایی نماینده بخش جهانی فیلم «عصبانی نیستم!» درخصوص پذیرفته شدن این فیلم در جشنواره فیلم برلین می گوید : مسئله ای که مشخص است هنوز بازتاب عمومی نسبت به این فیلم نداشته ایم که به عنوان سند قابل استناد بتوان از آن حرف زد اما «عصبانی نیستم» رضا درمیشیان از میان سیل انبوه فیلم هایی که متقاضی حضور در جشنواره فیلم برلین بوده اند انتخاب شده است . روال کار جشنواره برلین به گونه ای است که از میان فیلم هایی که متقاضی حضور در جشنواره هستند ، فیلم ها را انتخاب می کند . کارگردانان ایرانی خارج از کشور ، خواهان حضور در این جشنواره بوده اند که در نهایت هیئت انتخاب جشنواره برلین این فیلم را به عنوان نماینده ی سینمای ایران در این جشنواره برگزید . «عصبانی نیستم» واجد ارزش های خاصی بوده که توانسته با مخاطب بین المللی ارتباط برقرار کند .

محمد اطبایی

یکی از ویژگی های دومین فیلم سینمایی درمیشیان یعنی فیلم «عصبانی نیستم» ، همکاری دوباره او با باران کوثری است ، اما نکته قابل توجه این است که کوثری زمانی که در «بغض» بازی می کرد وضعیتی متفاوت نسبت به «عصبانی نیستم!» داشت . او وقتی اواخر مرداد ۹۲ مقابل دوربین رفت که بیش از دو سال را در دوران ممنوعیت از فعالیت سپری کرده بود .

درمیشیان و باران کوثری

این بازیگر و کارگردان برای فیلمبرداری کار قبلی به همراه گروه عازم ترکیه شده بودند ، اما درمیشیان این بار تصمیم گرفت تمامی کار خود را در تهران مقابل دوربین ببرد . تمامی لوکیشن های فیلم من عصبانی نیستم در تهران است و از شمالی ترین تا جنوبی ترین مناطق پایتخت را شامل می شود .

درمیشیان

رضا درمیشیان در این فیلم به لحاظ تهیه و سرمایه تولید تلاش کرده تا شرایطی ویژه به وجود آورد و به این ترتیب تمامی بودجه و هزینه ساخت فیلم را از غیر کانال های دولتی و حمایتی به دست آورده است .

درمیشیان

دست‌اندرکاران «عصبانی نیستم!» معتقدند که این فیلم از تولیدات مستقل سینمای ایران است ؛ « سینمای مستقل به این معنی که برای ساخت این فیلم از هیچ نهاد ، سازمان ، مرکز ، موسسه ، ارگان ، شبکه ، بنیاد دولتی و غیر دولتی هزینه ، وام و کمک هزینه ای دریافت نشده است . »

باتوجه به این شرایط فیلم «عصبانی نیستم!» را می توان فیلمی واقعی در بخش خصوصی نامید . این فیلم را خود درمیشیان تهیه کرده است . پیش از این نام درمیشیان به عنوان تهیه کننده در «چه خوبه که برگشتی» ساخته داریوش مهرجویی عنوان شده بود . 

درمیشیان

در فیلم من عصبانی نیستم بازیگرانی چون باران کوثری نقش ستاره و نوید محمدزاده نقش نوید را بازی می کند و تعداد زیادی از بازیگران تئاتر آن‌ها را همراهی می‌کنند .

نوید محمدزاده و باران کوثری

تمامی بازیگران فیلم من عصبانی نیستم غیر از کوثری از میان بازیگران تئاتر انتخاب شده اند ، در عین حال عوامل حرفه ای و با سابقه سینما همانند مهرداد میرکیانی به عنوان طراح چهره پردازی و نظام الدین کیایی به عنوان صدابردار در این فیلم همکاری داشته اند .

نظام الدین کیاییمهرداد مهرکیانی

فیلم من عصبانی نیستم تازه‌ترین همکاری هایده صفی یاری با درمیشیان پس از فیلم «بغض» است .

هایده صفی یاری

فیلمبرداری «عصبانی نیستم!» پنج‌شنبه 24 مرداد آغاز و پس از 52 جلسه فیلمبرداری 19 مهر در سکوت خبری به پایان رسید .

تمام صحنه‌های این فیلم مستقل در تهران و در بیش از 60 لوکیشن مختلف از شمالی‌ترین تا جنوبی‌ترین نقطه تهران صورت گرفته است .

هایده صفی‌یاری تدوین گر فیلم سینمایی «عصبانی نیستم!» رضا درمیشیان است و تدوین فیلم را همزمان با فیلمبرداری آن انجام داده است . و محمدرضا دلپاک که صدا گذاری فیلم «عصبانی نیستم» را بر عهده داشته داشته است براساس فضای فیلم «عصبانی نیستم موسیقی آن را انتخاب کرده است .

باران کوثری

 
 

فیلم سینمایی من عصبانی نیستم داستان دو جوان به نام‌های نوید و ستاره است ، نوید جوان شهرستانی ساکن تهران تمام سعی و تلاش خود را به کار می‌گیرد تا شرایط مساعدی را برای ازدواج با ستاره پیدا کند .

باران کوثریباران کوثری

باران کوثریباران کوثری

 
 

کارگردان : رضا درمیشیان

درمیشیان

تهیه کننده : رضا درمیشیان

درمیشیان

بازیگران : باران کوثری ، نوید محمدزاده ، رضا بهبودی ، میثاق زارع ، میلاد رحیمی ، بهرام افشاری ، امیررضامیرآقا ، تینو صالحی ، رضاپورکولغانی ، وحیدقاضی زاهدی ، عباس جمالی ، امین میری ، مرجان قمری ، سجاد تابش ، احمد یاوری ، پژمان کاشفی ، محمد کارت ، میناکریمی جبلی ، حامد شیخی ، مهران میرزایی ، اکبر لطیفی ، سام رجبی ، شیما بختیاری ، کیارش خداشناس ، مهدی رودافشانی ، جواد جوینده میرزا و ...

باران کوثری و نوید محمدزاده

فیلم‌نامه‌نویس : رضا درمیشیان

رضا درمیشیان

مدیر فیلمبرداری : علی اظهری

علی اظهری

صدابردار : نظام‌الدین کیایی

نظام الدین کیایی

چهره‌پرداز : مهرداد میرکیانی

طراح صحنه و لباس : باران کوثری

باران کوثری

تدوین : هایده صفی‌یاری

هایده صفی یاری

صداگذاری : محمدرضا دلپاک

محمدرضا دلپاک

موسیقی : رضا کولقانی

عکاس : محمد بدرلو

جلوه‌های ویژه بصری : امیر سحرخیز

امیر سحرخیز

 
 
نظرات درباره این مطلب
 
 
نام
پست الکترونیک
نظر
 
CAPTCHA Image
Reload Image
 
مطالب مرتبط