ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال

ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال

تعداد بازدید: 5492
کد مطلب: 12318
تاریخ انتشار: 10:30 15 شهريور 1391

ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال

 
 

عنوان نمایشگاه:ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال

شهر:تهران

سال برگزاری:91

تاریخ شروع:پنجشنبه  13-07-1391 / 2012-04-October

تاریخ اتمام:شنبه  22-07-1391 / 2012-13-October

مکان برگزاری:مصلی بزرگ امام خمینی(ره)

مشخصات ارتباطی:تلفن 88846965-021   

                        پست الکترونیکی ashraf@saramad.ir

                       وب سایت           www.saramad.ir

 

 
 

1.      پایگاه‌های اینترنتی و رسانه‌های برخط

2.      نرم افزارهای رسانه‌ای

3.      نرم افزارهای تلفن همراه و سامانه‌های برخط غیر اینترنتی

4.      بازی‌های رایانه‌ای و سرگرمی‌های دیجیتال

5.      هنرهای دیجیتال

6.       بین الملل

 
 

دبیر ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال از تمدید مهلت ثبت نام شرکت در نمایشگاه تا 10 شهریور ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ، حسین واعظیان گفت: ثبت نام ششمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال که از 25 مردادماه آغاز شده ؛ به دلیل استقبال متقاضیان ، تا 10 شهریور ماه تمدید شد.

گفتنی است ، ششمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال از 13 تا 22 مهرماه سال جاری در مصلی تهران برگزار می شود.

 
 

آغاز ثبت نام جشنواره بین الملل رسانه های دیجیتال

ثبت نام ششمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال ، هم زمان با میلاد با سعادت منجی عالم بشریت ، امام زمان(عج) در 15 تیرماه 1391 آغاز شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، ششمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال در بخش های پایگاه‌های اینترنتی و رسانه‌های برخط ، نرم افزارهای رسانه‌ای ، نرم افزارهای تلفن همراه و سامانه‌های برخط غیر اینترنتی ، بازی‌های رایانه‌ای و سرگرمی‌های دیجیتال ، هنرهای دیجیتال ، بین الملل و بخش های جنبی برگزار خواهد شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، ششمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال در دو بخش اصلی و جنبی زیر برگزار خواهد شد: الف ) بخش‌های اصلی ب) بخش‌های جنبی

 

 الف ) بخش‌های اصلی

1.      پایگاه‌های اینترنتی و رسانه‌های برخط

2.      نرم افزارهای رسانه‌ای

3.      نرم افزارهای تلفن همراه و سامانه‌های برخط غیر اینترنتی

4.      بازی‌های رایانه‌ای و سرگرمی‌های دیجیتال

5.      هنرهای دیجیتال

6.       بین الملل

 

 ب) بخش‌های جنبی

1.      تولیدات مراکز فرهنگی دیجیتال

2.      تولیدات دانش آموزی

3.      پژوهش و ایده‌های رسانه‌های دیجیتال

4.      تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی

 

علاقمندان جهت شرکت در جشنواره برای کسب اطلاعات بیشتر سامانه ثبت نام ششمین جشنواره بین المللی رسانه های دیجیتال مراجعه فرمایند.

 

 

 

 

 

 

 

ثبت‌ نام ششمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال آغاز شد

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، از برگزاری ششمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال در مهر ماه سال جاری خبر داد و گفت: 25 مرداد ماه ، ثبت‌نام از مؤسسات برای حضور در این نمایشگاه آغاز و تا 3 شهریور ادامه خواهد داشت. حسن علیزاده ، رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، 25 مرداد را زمان آغاز ثبت‌ نام از مؤسسات برای حضور در ششمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال اعلام کرد و گفت: در ششمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال بخش‌های متنوع و جذابی آماده شده و پیش‌بینی می‌شود که سه میلون نفر از این نمایشگاه بازدید کنند.

وی بیان کرد: در عین حال ، نقشه ششمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال به تفکیک بخش‌ها هم اکنون آماده شده و ظرف روزهای آینده بر روی پرتال جامع www.saramad.ir قرار داده خواهد شد.

وی تصریح کرد: از امروز یعنی 25 مردادماه ، ثبت‌نام از شرکت‌های متقاضی حضور در این نمایشگاه آغاز خواهد شد. همچنین زمان تحویل نرم‌افزارها برای شرکت در بخش جشنواره ششم رسانه‌های دیجیتال ، تا 15 شهریورماه است.

علیزاده اظهار کرد: پس از برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد ، نمایشگاه سیار رسانه‌های دیجیتال نیز راه‌اندازی خواهد شد که در مکان‌های پر رفت و آمد و پر بازدید نیز تردد خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: سه روز پس از افتتاح ششمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال، نمایشگاه مجازی رسانه‌های دیجیتال نیز آغاز به کار خواهد کرد.
 
 
 
 
 

 

ثبت‌نام ششمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال آغاز شد

به گزارش سرویس فرهنگی برنا به نقل ار روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال ، ثبت‌نام ششمین جشنواره و نمایشگاه بین‌‎المللی رسانه‌های دیجیتال از 15 تیر ماه آغاز شده و با گذشت چند روز از آن ، مورد استقبال مناسبی قرار گرفته است.

گفتنی است ؛ جشنواره و نمایشگاه ششم از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که یکی از برجسته‌ترین آن‌ها ، بخش ویژه تولید ملی است که امسال با توجه به نام گذاری از سوی مقام معظم رهبری به نام تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی ، پایه‌ریزی شده است.
بر این اساس ، برجسته‌ترین اثری که به منظور فرهنگ‌سازی در حوزه تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی تولید شود ، جایزه ویژه دریافت خواهد کرد ؛ ضمن این‌که ناشر برتر دیجیتال کشور که به لحاظ تولید فرهنگی ، در سطح کیفی برتر قرار داشته باشد ، نیز امسال انتخاب خواهد شد.

 

 

 

 

 

رییس مرکز توسعه IT و رسانه‌های دیجیتال خبر داد:

برگزاری ششمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال در مهرماه

رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال از برگزاری ششمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال از سیزدهم تا بیست‌ و دوم مهر ماه در تهران خبر داد.

به گزارش افتانا ، حسن علیزاده  گفت: ششمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال از ۱۳ تا ۲۲ مهرماه سال جاری با هدف ایجاد بستر رقابتی میان تولیدکنندگان رسانه‌های دیجیتال و در جهت رشد ، شکوفایی و رونق بخشی به بازار داخلی و خارجی محصولات ایرانی در مصلی تهران برگزار می‌شود.

رییس مرکز توسعه فناوری‌ اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال افزود: حمایت از افراد ، مراکز ، موسسات ، تشکل‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه تولید آثار و محصولات فرهنگی و هنری دیجیتال از جمله مواردی است که این مرکز در سال تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی در دستور کار قرار داده است ، به همین جهت تلاش داریم تا با ایجاد جایگاهی معتبر برای عرضه و ارزیابی رسانه‌های دیجیتال در کشور ، بستر مناسب برای تولید و توسعه‌ی محتوای منطبق بر فرهنگ بومی ، ملی و اسلامی را در حوزه رسانه‌های دیجیتال فراهم کنیم.

وی با اشاره به نرم‌افزارهای رسانه‌‌ها ، بازی‌های رایانه‌‌یی ، نرم‌افزارهای تلفن همراه، هنرهای دیجیتال و پایگاه‌های اینترنتی و رسانه‌های برخط که از جمله بخش‌های این جشنواره و نمایشگاه‌اند ،‌ تصریح کرد: تلاش شده تا در نشست‌های تخصصی این جشنواره ، موضوعات مرتبط با آسیب‌شناسی فضای مجازی و آگاه‌سازی خانواده‌ها نسبت به تهدیدها و فرصت‌های فضای مجازی مورد طرح و بحث قرار گیرد.

علیزاده با اشاره به استقبال مردم از پنجمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در سال گذشته افزود: این نمایشگاه مهرماه سال گذشته با بیش از ۹۰۰ غرفه در فضایی بالغ بر ۹۰ هزار مترمربع توانست پذیرای بیش از ۲ میلیون نفر بازدیدکننده باشد که امسال با توجه به جذاب‌تر شدن فضای نمایشگاهی و نیز برنامه‌های ویژه‌ای که تدارک دیده شده است ، پیش‌بینی می‌شود نمایشگاه از رونق بسیار مناسب‌تری نسبت به سال‌های گذشته برخوردار باشد.

 

  ششمین نمایشگاه رسانه‌‌های دیجیتال مهر‌ماه برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار جامعه فارس ، حسن علیزاده امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های ششمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال گفت: این نمایشگاه در 9 بخش شامل نشر دیجیتال ، رسانه‌ای برخط ، تلفن همراه ، بخش مسابقات و سرگرمی ، هنرهای دیجیتال ، خانواده و رسانه‌های دیجیتال ، دانش دیجیتال ، فرصت ‌و تهدیدات و بخش بین‌الملل برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: این نمایشگاه از تاریخ 13 تا 22 مهر‌ماه سال جاری در محل مصلای امام‌خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

علیزاده به بخش نشر دیجیتال اشاره کرد و گفت: این بخش شامل 5 زیر مجموعه با عناوین نرم‌افزارهای عمومی ، نرم‌افزارهای کودک و نوجوان ، نرم‌افزارهای آموزشی ، نرم‌افزارهای کاربردی و بازی‌های رایانه‌ای است. میزان درخواست غرفه در مجموعه‌ این بخش به نسبت سال قبل 15 درصد رشد دارد.

مدیر مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال ، حمایت از تولید‌کنندگان نوپا ، انتخاب بهترین اثر نرم‌افزاری حاضر در جشنواره از دید مخاطب ، برگزاری مراسم روزانه معرفی تولیدات فاخر دیجیتالی و ... از جمله برنامه‌های بخش نشر دیجیتال ششمین نمایشگاه رسانه‌ای دیجیتال دانست.

علیزاده در ادامه اظهار داشت: در بخش رسانه‌های برتر که سال گذشته با نام پایگاه‌های اینترنتی و وبلاگ‌ها نام داشته با رشد درخواستی حدود 30 درصد مواجه بود و حدود 10 عنوان به عنوان‌های حوزه‌ی فعالیت خود افزوده است.

رئیس مرکز توسعه ، فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال ادامه داد: در بخش خانواده و رسانه‌های دیجیتال این نمایشگاه علاوه بر برنامه‌های کودک و رسانه‌ ، تست قند وب! ، غرفه از خیال تا واقعیت ، اجرای نمایش میدانی ، ایستگاه مبادله ، لابراتور رسانه ، اینترنت پاک ، نگار‌گذر ، محصولات چند رسانه‌ایی ، یک تصمیم ، یک شغل ، کارگاه‌ها و همایش‌ها ، من و اسطوره‌های سرزمینم ، همیار دیجیتال ، قهرمانانی با عیار واقعیت ، رادیو رسانه و ... برگزار می‌شود.

وی گفت: بخش بین‌الملل این نمایشگاه نیز برنامه‌های نمایشگاه ششم در بخش بین‌الملل ، پاویون بین‌المللی رایانه پاک با رویکرد حفاظت از کودکان در فضای مجازی با حضور 9 کشور ، برگزاری 45 کارگاه و نشست با حضور 30 استاد بین‌المللی و معرفی پایگاه‌های اینترنتی و شرکت‌های بین‌الملی فعال در حوزه رسانه‌های دیجیتال در قالب 35 غرفه و کانتر است.

علیزاده تصریح کرد: در این نمایشگاه بیش از 600 شرکت در قالب 700 غرفه حضور خواهند داشت.

 

 

 

 

 

 

جزییات نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال اعلام شد

ششمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال در مصلای تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار سرویس رسانه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، حسن علیزاده ـ رییس مرکز توسعه‌ی فن‌آوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال ـ در نشست خبری ویژه‌ی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال که از 13 تا 22 مهرماه 91 برگزار می‌شود ، به شرح جزییات و برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای این نمایشگاه پرداخت.

او با بیان این‌که 9 بخش برای این نمایشگاه پیش‌بینی شده است، گفت: این بخش‌ها شامل نشر دیجیتال ، رسانه‌های بر خط ، تلفن همراه ، هنرهای دیجیتال ، خانواده‌ و رسانه‌های دیجیتال ، مسابقات و سرگرمی ، دانش دیجیتال ، فرصت‌ها و تهدیدها و بخش بین‌الملل است.

وی ادامه داد: بخش نشر دیجیتال پنج زیرمجموعه با عناوین نرم‌افزارهای عمومی ، نرم‌افزارهای کودک و نوجوان ، نرم‌افزارهای آموزشی ، نرم‌افزارهای کاربردی و بازی‌های رایانه‌یی دارد و میزان مشارکت این بخش نسبت به سال پیش ، 15 درصد رشد داشته است.

علیزاده با اشاره به این‌که بخش رسانه‌های بر خط سال گذشته با نام پایگاه اینترنتی و وبلاگ‌ها در نمایشگاه شناخته می‌شد ، اظهار کرد: این بخش با رشد حدود 30 درصد نسبت به سال گذشته روبه‌رو بود و غرفه‌هایی با محوریت بهداشت و پزشکی ، اقتصاد و تجارت ، دین و اندیشه ، ادبیات و هنر ، آموزش و مراجع ، جامعه و فرهنگ ، خانه و خانواده ، وبلاگ‌ها ، کافه دیجیتال ، کرسی آزاداندیشی ، بخش محرمانه و ... در این بخش حضور خواهند داشت.

رییس مرکز رسانه‌های دیجیتال بیان کرد: در بخش تلفن همراه علاوه بر معرفی نرم‌افزارهای تلفن همراه ، ارائه‌دهندگان خدمات ارزش‌افزوده‌ی خطوط تلفن همراه و ثابت نیز به معرفی خدمات و محصولات خود می‌پردازند.

وی درباره‌ی بخش‌ هنرهای دیجیتال ، گفت: در این بخش، دستاوردهایی ارائه شده‌اند که طبق بررسی‌های انجام‌شده برای نخستین‌بار در دنیا ارائه می‌شوند. محصولاتی مانند بزرگ‌ترین دیوار هوشمند ، فرش هوشمند ، شبیه‌ساز سر انسان از جمله‌ی این محصولات است.

علیزاده توضیح داد: محصولات ارائه‌شده در بخش هنرهای دیجیتال لزوما تولید داخل نیستند.

رییس مرکز رسانه‌های دیجیتال با تاکید بر این‌که بخش خانواده و رسانه‌ی دیجیتال از نمایشگاه سال گذشته که مردم با آن آشنایی بیشتری پیدا کردند ، پر رونق‌تر شده است ، اظهار کرد: در این بخش تلاش شده ، علاوه بر خدمات سرگرمی ارائه‌شده در سال‌های گذشته ، به انتقال محتوای لازم با استفاده از ابزارهای فرهنگی اقدام و همچنین ارتباط دائمی برای راهبری هرچه بهتر خانواده‌ها در فضای دیجیتال فراهم شود.

وی همچنین به معرفی بخش مسابقات و سرگرمی پرداخت و بیان کرد: در این بخش علاوه بر معرفی مسابقات و سرگرمی‌های نوین دیجیتال ، تاریخچه‌ی این سرگرمی‌ها به علاقه‌مندان نشان داده خواهد شد.

علیزاده افزود: دو مسابقه‌ی بزرگ برای این بخش در نظر گرفته شده‌اند ؛ ‌اولی جام دیجیتال و دومی جامی است که از چندماه پیش علاقه‌مندان برای شرکت در آن ثبت نام کرده‌اند. البته این بازی‌ها صرفا مختص فوتبال نیست.

وی با بیان این‌که از ویژه‌برنامه‌های بخش بین‌الملل ، پاویون بین‌المللی رایانه‌ی پاک با رویکرد حفاظت از کودکان در فضای مجازی با حضور نمایندگان 9 کشور و برگزاری 45 کارگاه است ، تاکید کرد: پایگاه‌های اینترنتی و شرکت‌های بین‌المللی فعال در حوزه‌ی رسانه‌های دیجیتال در قالب 35 غرفه و کانتر معرفی می‌شوند.

علیزاده به حضور پلیس فتا در یکی از غرفه‌های نمایشگاه اشاره کرد و جرایم اینترنتی را از جمله بخش‌های جذاب نمایشگاه دانست.

او با بیان این‌که تعداد جوایز سال گذشته حدود 350 عنوان بود ، اما امسال به حدود 130 عنوان کاهش پیدا کرده است ، اعلام کرد: این جوایز کیفیت بهتری دارند ، مثلا برای بهترین محصول نمایشگاه ، نشان عالی در نظر گرفته شده که شامل خودرو سمند است.

علیزاده به نشان‌های زرین ، بلورین ، سیمین اشاره و اضافه کرد: هریک از این نشان‌ها شامل خودرو ملی تا سکه‌های تمام بهار آزادی هستند.

 

 

 

 

 

 

 

گشایش ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال

ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال با شعار سواد دیجیتالی و مصونیت فرهنگی از پنجشنبه در مصلای تهران گشایش یافت.

ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال در قالب 400 غرفه و در فضایی بالغ بر 60 هزار متر مربع ، پنجشنبه (13 مهر 1391) ، در محل مصلای تهران و با شعار سواد دیجیتالی و مصونیت فرهنگی گشایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، مصلای بزرگ تهران ، میزبان شرکت کنندگان در ششمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال است. بر اساس برنامه ، در این نمایشگاه از چند دستاورد جدید در عرصه رسانه های دیجیتال رونمایی شود.

حسین افسری ، دبیر ششمین جشنواره بین‌ المللی رسانه‌های دیجیتال ، گفت: آثار دیجیتال دانش آموزان از دیگر بخش‌های ششمین جشنواره رسانه‌ های دیجیتال تفکیک می‌ شود تا امکان حضور پررنگ نسل جوان در جشنواره‌ها مهیا شود.
افسری با اعلام این مطلب ، گفت: تولیدات دیجیتال دانش آموزان ، در ششمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال در 6 حوزه قرار دارد. وی افزود: آثار دانش آموزان در این جشنواره در حوزه‌ های بازی‌های رایانه‌ ای ، نرم افزارهای رسانه‌ ای ، پایگاه‌ های اینترنتی و وبلاگ‌ ها ، هنرهای دیجیتال ، پژوهش و نوآوری در حوزه رسانه‌ های دیجیتال و فعالیت‌های دیجیتالی است.

همچنین، سید محمد حسینی ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، در این مراسم ، با تاکید بر اینکه بازی رایانه ای و رسانه های دیجیتال در سبد خانوار ایرانی جای گرفته است ، گفت: با توجه به تحولاتی که در دنیای دیجیتال ایجاد شده است مدیریت فضای مجازی برای شکل گیری فضای سالم و اطمینان بخش که بتواند آینده جوانان را تضمین کند به شدت احساس می شود.

نمایشگاه و جشنواره رسانه های دیجیتال ، امسال میزبان هزار و 109 پایگاه اینترنتی و رسانه های برخط است و در قالب شش بخش اصلی و 4 بخش فرعی ، تا 22 مهر امسال برگزار می شود.

 

 

 

 

 

 

افتتاح ششمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

ششمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز به کار کرد.
به گزارش خبرنگار ما ؛ این نمایشگاه و جشنواره از امروز تا22مهر در مصلای بزرگ حضرت امام خمینی (ره) برپاست.
این نمایشگاه در مکانی به مساحت60هزار متر مربع و با حضور400غرفه در بخش های رسانه های برخط (آن لاین) اینترنتی ، نشر دیجیتال ، نرم افزارهای تلفن همراه ، فناوری و هنرهای دیجیتال ، خانواده و رسانه های دیجیتال ، بین الملل ، مراکز فرهنگی دیجیتال و مسابقات و سرگرمی ها برگزار شده است.
همچنین قرار است در این نمایشگاه از چند دستاورد جدید در عرصه رسانه های دیجیتال رونمایی شود.

 

 

 

 

 

120 کارگاه آموزشی در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: ۱۲۰ کارگاه آموزشی در حوزه‌های مختلف در ششمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال در محل مصلی بزرگ امام خمینی‌(ره) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار جامعه فارس ، در حاشیه برگزاری ششمین جشنواره بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال 120 کارگاه آموزشی برگزار خواهد شد که قرار است محتوای آموزشی لازم را در اختیار علاقه‌مندان به حوزه رسانه‌های دیجیتال قرار دهد.

آشنایی با فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال ، تولید محتوای الکترونیکی ، روزنامه‌نگاری الکترونیکی ، شبکه‌های اجتماعی مجازی ، روابط عمومی الکترونیکی ، بازاریابی اینترنتی و کارآفرینی دیجیتال ، مدیریت پروژه‌های نرم‌افزاری ، کتابخانه دیجیتال ، طراحی و تولید اینفوگرافی ، آشنایی با نرم‌افزارهای کاربردی و مدیریت رسانههای دیجیتال ، محورهای کارگاه های آموزشی ششمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال خواهد بود.

امسال رویکرد برگزاری کارگاه‌های آموزشی با سال قبل متفاوت است زیرا این کارگاه‌ها بر اساس نیازسنجی‌های صورت گرفته در فضای رسانه‌های دیجیتال طراحی شده و در آن ، آخرین تغییرات اعمال شده در سرفصل‌های دانشگاهی این حوزه لحاظ شده است.

 این کارگاه‌های آموزشی به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و در پایان هر دوره ، به شرکت کنندگان گواهی معتبر پایان دوره آموزشی اعطا خواهد شد.

ششمین جشنواره رسانه های دیجیتال 13 تا 22 مهر در مصلای تهران برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

وزیر ارشاد: نمایشگاه رسانه های دیجیتال نوعی فرهنگسازی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برپایی نمایشگاه رسانه های دیجیتال نوعی فرهنگسازی است .
به گزارش خبرنگار ما؛ سید محمد حسینی در افتتاحیه ششمین جشنواره و نمایشگاه رسانه های دیجیتال با اشاره به شعار این نمایشگاه quotation mark سواد دیجیتالی؛ مصونیت فرهنگی quotation mark گفت: باید تلاش کنیم تا فضای سالم و اطمینان بخش برای استفاده کودکان و نوجوانان فراهم شود.
وی گفت: در یکی دو سال اخیر 38 نمایشگاه رسانه های دیجیتال در استان های مختلف برگزار شده است.
حسینی با تأکید بر موضوع آموزش در استفاده از رسانه های دیجیتال افزود: باید فرصت ها و تهدیدها در این عرصه را شناسایی کرد.
وی گفت: تأثیرگذاری رسانه های دیجیتال روز به روز بیشتر می شود و ویژگی هایی مانند در دسترس بودن و تعاملی بودن آن جاذبه هایی را برای کاربران ایجاد کرده است .
حسینی افزود: هم اکنون بازی های رایانه های در مصرف رسانه ای خانواده ها قرار گرفته است و باید با فرهنگ اصیل و غنی خودمان در تولید و استفاده از این بازی ها تأکید کنیم.
وی گفت: تحولات بسیار زیادی را در عرصه رسانه‌های دیجیتال شاهد هستیم که اگر به خوبی مدیریت نشود ، فضای مجازی ما را مدیریت خواهد کرد.
حسینی با اشاره به تبلیغات و فرهنگ سازی خوب رسانه ها بویژه رسانه ملی افزود: فرهنگ سازی انجام شده در خصوص رسانه های دیجیتال بسیار موثر بوده و آگاهی بخشی برای جامعه ایجاد شده است تا مردم با تهدیدها و فرصت‌های فضای مجازی آشنا شوند.
وی گفت: آموزش رسانه‌ای و سواد رسانه‌ای افراد باید تقویت شود تا بتوانند قدرت تحلیل در زمینه فضای مجازی داشته باشند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: بزودی فراخوان برگزاری جشنواره حضرت رسول اکرم (ص) منتشر می شود و همچنین جشنواره های رسانه های مهدوی (عج) و رضوی (ع) و رسانه های دیجیتال خانواده در آینده برگزار می شود.
ششمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال عصر امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز به کار کرد و تا22مهر ادامه دارد.

 

 

 

 

نمایشگاه رسانه های دیجیتال تهران - مهر ۱۳۹۱

به اطلاع تمام کاربران ، همکاران و دوستداران محصولات امپرور (صنوبر) می رساند  این شرکت در ششمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال شرکت کرده استنمایشگاه رسانه های دیجیتال در تاریخ ۱۳مهرماه ۹۱ در مصلی امام خمینی(ره ( افتتاح می گردد و تا ۲۲ مهرماه ادامه دارد. این نمایشگاه دارای قسمت های مختلفی از جمله سایت های اینترنتی ، بازی های رایانه ای، نرم افزارهای بومی ، نرم افزارهای خارجی ، فناوری اطاعات ، سخت افزار و بخش بین الملل می باشد.

شرکت صنوبر همچون سنوات گذشته در قسمت نرم افزارهای کاربردی این نمایشگاه حضور فعالی دارد.

آدرس دقیق مکان غرفه به محض شروع نمایشگاه اعلام می گردد.

 

 

 

 

 

 

سجادی نژاد به مهر خبر داد:

عرضه بیش از 100 محصول مرکز نور در نمایشگاه رسانه های دیجیتال

قم - خبرگزاری مهر: مدیر بخش نمایشگاه های داخلی مرکز نور از عرضه بیش از 100 محصول مرکز نور در نمایشگاه رسانه های دیجیتال خبر داد.

سید مرتضی سجادی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر ، بیان کرد: مرکز نور امسال در ششمین سال متوالی در نمایشگاه رسانه های دیجیتال در تهران شرکت کرده است.

وی گفت: مرکز نور کلیه محصولات تک زبانه ، 2 زبانه و سه زبانه خود را در این نمایشگاه عرضه کرده است.
مدیر بخش نمایشگاه های داخلی مرکز نور بیان کرد: در این نمایشگاه بیش از 100 محصول از مرکز نور با موضوعات علوم انسانی و اسلامی به نمایش گذاشته شده است.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه رسانه های دیجیتال از 13 تا 22 مهرماه دایر است افزود: غرفه مرکز نور در شبستان اصلی مصلی امام (ره) قرار دارد.

سجادی نژاد بیان کرد: نمایشگاه رسانه های دیجیتال در قالب 400 غرفه در فضایی بالغ بر 60 هزار متر مربع دایر شده است و شعار امسال آن نیز سواد دیجیتالی و مصونیت فرهنگی است.

 

 

 

 

افتتاح بخش بین الملل نمایشگاه رسانه های دیجیتال/ حضور فعال 25 کشور

بخش بین الملل ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال با حضور معاون وزیر ارشاد در مصلی تهران گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر ، علی اسماعیلی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه بخش بین الملل ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال با بیان اینکه فضای مجازی در جهت ایجاد ارتباط امروز تمامی مرزهای جغرافیایی را از بین برده است ، اظهار داشت: چنانچه این فضا به درستی مدیریت شود می تواند یک فرصت برای آحاد جامعه به وجود بیاورد و چنانچه درست مدیریت نشود به طور قطع یک تهدید خواهد بود.

وی با اشاره به منابع غنی اسلامی در تولید محتوای دیجیتالی ، ادامه داد: برپایی نمایشگاه رسانه های دیجیتال با این وسعت و کیفیت گویای توجه نظام جمهوری اسلامی ایران به فضای مجازی است.

اسماعیلی گفت: امروز استفاده از فضای مجازی در سبد کالای خانوار ایرانی جای گرفته است که در این راستا نمایشگاه رسانه های دیجیتال می تواند فرصت های خوبی را برای آشنایی با دستاوردهای فعالان این بخش و شناساندن ظرفیت ها و بسترهای خلاقیت فراهم کند.

معاون وزیر ارشاد تولید محتوای مناسب و مدیریت صحیح در فضای دیجیتال را از جمله ضروریات این بخش عنوان کرد و گفت: در حوزه فضای دیجیتال دو وظیفه جدی شامل آگاهی بخشی به خانواده های ایرانی و خارجی و نیز مصون سازی خانواده ها از آثار دیجیتالی وظیفه همه دستگاه ها است.

وی بر مشارکت فعال در تولید محتوا با توجه به منابع غنی ایرانی اسلامی و ارائه آخرین دستاوردها و سرمایه گذاری در فضای دیجیتال تاکید کرد و افزود: فرهنگ استفاده صحیح از رسانه های دیجیتال باید با مدیریت مناسب نهادینه تا تهدیدها به فرصت تبدیل شود.

در این مراسم حسین واعظیان - مدیر بخش بین الملل ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال نیز با اشاره به حضور 25 کشور و 60 میهمان خارجی در بخش بین الملل این نمایشگاه اظهار داشت: بخش بین الملل این نمایشگاه با هدف بررسی و ارزیابی فعالان جامعه جهانی در زمینه رسانه های دیجیتال و یافت ارزش های مشترک و گسترش دامنه تبادلات فرهنگی در زمینه فناوری های اطلاعاتی و فرهنگی ، فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه در این بخش محتوای فرهنگی ارائه شده در فضای وب می تواند به تمامی مردم در سراسر جهان ارائه شود گفت: در بخش بین الملل موضوعاتی مربوط به حفاظت کودکان در فضای وب ، سرگرمی های آموزشی و بیداری اسلامی مورد توجه قرار گرفته است.
واعظیان گفت: در بخش بین الملل ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال کشورهایی چون آلمان ، امارات متحده عربی ، فرانسه ، ایتالیا ، اندونزی ، هند ، بوسنی ، لبنان ، گرجستان ، تایلند ، سوریه ، افغانستان ، عراق ، تاجیکستان و برزیل حضور فعال دارند.

وی از برگزاری کارگاه ها و نشست ها و پاویون سلامت خانواده و حفاظت از کودکان در فضای مجازی در روزهای برپایی این نمایشگاه خبر داد و گفت: حضور کمپانی اپتک به عنوان یکی از قطب های انیمیشن خاورمیانه در این نمایشگاه قابل توجه است.

به گزارش مهر ، ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال در 10 بخش اصلی و فرعی 13 تا 22 مهرماه جاری در محل مصلی تهران در حال برگزاری است.

 

 

 

 

 

خطای چند مأمور را به حساب کل پلیس نگذاریم / سردار ! به ماجرای دیروز نمایشگاه رسیدگی کنید

گویا برخی گزارش های غلط باعث شده است افراد لباس شخصی که خود را ماموران پلیس معرفی می کردند ، تصور کنند که این غرفه عمومی است ! از این رو ، آن ها بدون نشان دادن کارت شناسایی یا حکم خاصی ، اصرار بر تعطیلی غرفه و بازداشت اعضای آن داشتند.

عصرایران - در حالی که فرماندهی ارشد نیروی انتظامی در هفته ناجا - که اخیرا برگزار شد - بر لزوم قانونمداری در رفتارهای پلیس تأکید کرده است و در حالی که ماجرای پلیس امانتدار که یکصد هزار دلار پیدا شده را مسترد و فضای خوبی درباره پلیس در کشور ایجاد کرده است ، ورود برخی افراد لباس شخصی به نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال که خود را مأمور ناجا معرفی کردند ، بار دیگر برای نیروی انتظامی حاشیه ساز شد.

به گزارش خبرنگار عصرایران ، مقارن عصر روز سه شنبه ،  افرادی که لباس شخصی داشتند ، بدون هماهنگی با حراست و امنیت نمایشگاه ، با مراجعه به غرفه محرمانه نمایشگاه ، خواستار جمع شدن این غرفه ، توقیف اموال و بازداشت مسوولان آن شدند.

غرفه محرمانه ، یکی از بخش های نمایشگاه رسانه های دیجیتال است که همه ساله برپا می شود. در این غرفه ، بخشی از آسیب های فرهنگی موجود در فضای مجازی ، از جمله بازی های مروج خشونت و سبک زندگی غربی به مسوولان و شخصیت های فرهنگی بازدید کننده از نمایشگاه معرفی می شود. گفتنی است این غرفه بازدید عمومی ندارد و فقط ویژه مسوولان و صرفا جهت اطلاع آن ها از طراحی های دشمن و آسیب های فضای مجازی است.

با این حال ، گویا برخی گزارش های غلط باعث شده است افراد لباس شخصی که خود را ماموران پلیس معرفی می کردند ، تصور کنند که این غرفه عمومی است ! از این رو  ، آن ها بدون نشان دادن کارت شناسایی یا حکم خاصی ، اصرار بر تعطیلی غرفه و بازداشت اعضای آن داشتند.

برغم  توضیحات مسوولان برگزاری نمایشگاه درباره ماهیت غرفه و این که حتی در فرض تخلف هم حراست نمایشگاه موظف به بررسی است نه افرادی با لباس شخصی ،  افراد مذکور همچنان در محل باقی ماندند و نهایتا کار به درگیری و استفاده از اسپری گاز اشک آور کشید.

در پی این رویداد ، یگان حفاظت سپاه مستقر در مصلی ، وارد شده و در اقدامی در خور تحسین ، سعی در توجیه افراد مذکور به قانونمند بودن کار غرفه محرمانه و ختم غائله کرد. بدین ترتیب ، لباس شخصی ها ، افرادی  که به آن ها دستبند زده بودند را  آزاد کردند ولی همه تجهیزات غرفه را با خود بردند !

قطعا چنین حرکتی آن هم در مصلای تهران و در یک نمایشگاه فرهنگی مورد تأیید فرماندهان ناجا از جمله شخص سردار احمدی مقدم نیست به ویژه آن که مسوولان ناجا خود در جریان رویکردهای موجود در راستای آگاه سازی مسوولان نسبت به مخاطرات فضای مجازی هستند. حتی اگر خطایی هم در نمایشگاه بوده است ، اولا مسوولیت ان با حراست نمایشگاه است و ثانیا در شأن پلیس نیست که در مصلی و در یک محیط فرهنگی ، دست به اقدامات این چنینی بزند.

از این رو ، انتظار می رود با رسیدگی سریع به این موضوع ، اجازه ندهند چهره پلیس که نیروی خدوم جامعه است ، با برخی رفتارهای عناصری معدود مخدوش شود. همچنین برخورد قاطع فرماندهی محترم ناجا می تواند مانع از بهره برداری رسانه های بیگانه از این اتفاق که صرفا محصول خطای افراد اندک شماری است ، بشود.

 

 

 

 

 

جزئیات تشنج در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال

سایت شبكه ایران عصر سه‌شنبه از بروز تشنج در نمایشگاه رسانه‌ای دیجیتال خبر داد.

به گزارش ایسنا این شبكه در خبر نخست خود از این جریان نوشت بر اساس برخی اخبار تائید نشده ، دلیل این تشنج ، محتوای ارائه شده در یک غرفه ویژه نمایشگاه بوده است. گویا در این غرفه که ویژه مدیران و شخصیت‌هاست ، خطرات و ناهنجاری‌های پیش روی کودکان و نوجوانان در فضای سایبر به نمایش درآمده است . با این وجود چند نفر از نیروهای گشت ارشاد حاضر در نمایشگاه ، بدون اطلاع از ماهیت این غرفه ، به محض مواجهه با محتوای ارائه‌شده در آن ، با مسئولان غرفه به شدت برخورد می کنند.

دقایقی بعد جروبحث‌ها میان مسئولان و برخی بازدیدکنندگان حاضر در غرفه از یک طرف و نیروهای گشت ارشاد از سوی دیگر ، شدت می‌گیرد ؛ طوری که حتی پای یک مقام ارشد وزارت ارشاد که در محل حاضر بوده نیز به این ماجرا باز می‌شود.

با ادامه جر و بحث‌ها ، کار به تشنج و درگیری می‌کشد. در این میان یک مسئول ارشد دولتی نیز در جریان این درگیری زخمی می شود.

بر اساس آخرین شنیده‌های خبرنگار شبکه ایران ، ماجرای تنش در غرفه +18 با استفاده نیروهای گشت ارشاد از اسپری اشک آور به اوج می‌رسد ، اما در نهایت با دخالت نیروهای حراست نمایشگاه ، دقایقی بعد آرامش به ششمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال بازمی‌گردد.

به گزارش ایسنا این شبكه در گزارش تكمیلی خود افزوده است:

یک منبع آگاه که در جریان زد و خورد امروز نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال حاضر بوده است ، در خصوص حوادث اتفاق افتاده ، اظهار داشت: در نمایشگاه دیجیتال امسال یک غرفه محرمانه با نام 18+ به صورت اختصاصی برای نمایندگان ، شخصیت‌ها و مسئولان کشوری با هدف آشنایی بیشتر آن ها با تهدیدات فرهنگی توسط وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی دایر شده و آن چه نمی‌شود به عموم مردم ارائه کرد ، در این غرفه برای مسئولان به نمایش در آمده است.

وی افزود: بی‌تجربگی و کج‌فهمی یک مامور گشت ارشاد موجب بروز برخورد زشت با مشاور وزیر ارشاد شد و نیروی انتظامی ضمن دست بند زدن به مشاور وزیر ارشاد به ایشان توهین کرد.

این مقام آگاه اضافه کرد: در ادامه ماموران نیروی انتظامی به بهانه اینکه در این غرفه فساد صورت گرفته است در مکان سر بسته مصلا اقدام به شلیک گاز اشک‌آور کپسولی کردند.

وی تصریح کرد: بدون ارائه دادن حکم قضایی و بدون هیچ دلیلی ماموران نیروی انتظامی به کارمندان رسمی وزارت ارشاد دست بند زدند و ابایی هم از خالی کردن اسپری اشک‌آور روی صورت کارکنان نداشتند.

وی در پایان گفت: معاون وزیر آزاد شده است ، اما کارمندان بازداشت شده وزارت ارشاد هنوز هم در ون‌های نیروی انتظامی تحت مراقبت هستند.

خبرنگار شبکه ایران افزوده است در تلاش است چند و چون ماجرا را از مقامات ذیربط در نیروی اتنظامی پیگیری کند ، اما تا لحظه محابره خبر پیگیری‌ها بی‌نتیجه مانده است.

ششمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال ، از 13 تا 22 مهر ماه 91 در محل مصلای تهران در حال برگزاری است.

 

 

 

نمایشگاه رسانه های دیجیتال در یک نگاه/ رکورد 400 غرفه و 20 هزار اثر

تهران - خبرگزاری مهر: ششمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال امسال در حالی فعالیت خود را در مصلای تهران آغاز کرده که با رشد 35 درصدی محصولات رسانه های دیجیتال نسبت به سال های گذشته همراه است.

به گزارش خبرنگار مهر ، نمایشگاه رسانه های دیجیتال برای ششمین سال پیاپی در سرمنزل خود قرار گرفت و فرصتی را برای بازدیدکنندگان فراهم آورد تا پیرامون اینکه فناوری چگونه در خانه ، محل کار و جامعه شان جا باز کرده و چه اثراتی بر جای گذاشته ، اندیشه کنند.

ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال در قالب 400 غرفه و در فضایی بالغ بر 60 هزار متر مربع در محل مصلای بزرگ تهران با شعار سواد دیجیتالی و مصونیت فرهنگی گشایش یافته است.

ششمین نمایشگاه و جشنواره رسانه های دیجیتال امسال میزبان یک هزار و 109 پایگاه اینترنتی و رسانه های برخط است و در قالب شش بخش اصلی و 4 بخش فرعی از 13 مهرماه آغاز شده و تا 22 مهرماه برگزار می شود.

این بار این نمایشگاه با بخش های اصلی شامل پایگاه های اینترنتی و رسانه های برخط ، نرم افزارهای رسانه ای ، نرم افزارهای تلفن همراه ، تبلت ها و سامانه های بر خط غیر اینترنتی ، بازی های رایانه ای و سرگرمی های دیجیتال ، بین الملل و هنرهای دیجیتال درحال فعالیت است.

در کنار این فعالیت ها ، مراکز فرهنگی دیجیتال ، تولیدات رسانه های دیجیتال دانش آموزی ، تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و پژوهش و ایده های رسانه های دیجیتال به عنوان بخش های فرعی جشنواره فعال هستند.

رکورد 400 غرفه و 20 هزار اثر دیجیتال

400 غرفه ، 20 هزار اثر دیجیتال را در 10 بخش نمایشگاهی به مردم ارائه می ‌دهند که در نوع خود یک رکورد است ، در این میان ، 20 محصول نرم ‌افزاری و 9 بازی جدید نیز در همین نمایشگاه رونمایی شده و می ‌شوند.

نمایشگاه امسال ، برای دوستداران تکنولوژی‌های برتر این امکان را می ‌دهد که از نزدیک ، بسیاری از فناوری‌ هایی که تاکنون ، فقط در سایت‌ها و مجلات درباره ‌شان خوانده بودند را ببینند.

نکته قابل توجه این است که برگزارکنندگان نمایشگاه ، این فناوری‌ها را به زبانی ساده برای عموم مردم معرفی می‌کنند تا علاوه بر متخصصان ، مردم عادی نیز با دنیای جدید آشناتر شوند. 

بخش‌های متنوع بخش بین ‌الملل

نمایشگاه های بین‌المللی همچون نمایشگاه رسانه‌ های دیجیتال ، خود فضایی را فراهم می‌ آورد که در فضایی صمیمی ، تبادل اطلاعات میان ایران و کشورهای حاضر در نمایشگاه صورت گیرد.

بر همین اساس ، امسال بخش‌ بین ‌الملل پررونق تر از همیشه وارد گود نمایشگاه و جشنواره بین‌المللی رسانه‌ های دیجیتال شده است. در این بخش ، امسال بیش از 20 کشور همچون لبنان ، فرانسه ، مالزی ، هند ، گرجستان ، مصر ، سوریه ، ترکیه ، آلمان و اندونزی ، بوسنی و هرزگوین ، ایران ، آذربایجان ، برزیل و آذربایجان حضور دارند که در شرایط کنونی ، حضوری بی ‌سابقه به شمار می ‌آید.

در عین حال بخش‌های متنوعی که امسال در بخش بین‌ الملل ششمین جشنواره و نمایشگاه بین ‌المللی رسانه‌ های دیجیتال در نظر گرفته شده ، بر جذابیت این بخش افزوده و توانسته محیطی را فراهم کند که ایران در کنار معرفی تجربیات خود در عرصه مدیریت فضای مجازی ، به تبادل دستاوردهای سایر کشورهای دنیا در این عرصه بپردازد.

محتوای مناسب خانواده ، محافظت از کودکان در فضای مجازی ، سرگرمی آموزشی ، تبادل و تنوع فرهنگی ، سبک زندگی اسلامی ، اشتراک مساعی برای دانش‌افزایی ، بیداری اسلامی ، صنایع فرهنگی دیجیتال و جغرافیای فرهنگی ایران ، بخش‌های متنوع بخش بین ‌الملل هستند.

همچنین در بخش بین‌ الملل ششمین جشنواره و نمایشگاه بین ‌المللی رسانه‌ های دیجیتال ، قرار بر این است که کارگاه ها و نشست‌های متنوعی برگزار شود و اساتید خارجی حاضر در این نمایشگاه ، به بیان مباحث مرتبط با فضای مجازی بپردازند.

سلامت خانواده و حفاظت از کودکان در فضای مجازی ، امنیت فضای مجازی ، سازمان بین‌المللی خاتمه به هرزه نگاری ، فحشا و قاچاق کودکان و سازمان اقدام علیه تهدیدات مجازی اتحادیه اروپا ، از جمله بخش‌های ویژه در بخش بین ‌الملل هستند.

در قفس و مبارک و عروس اینترنتی اجراهای زنده نمایشگاه

نمایشگاه رسانه ‌های دیجیتال امسال شاهد برگزاری دو نمایش زنده با نام‌های در قفس و مبارک و عروس اینترنتی است که این نمایش‌ها در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌ شود.

این نمایش‌ها در قالب تئاتر بوده و در هر اجرا موضوعی از تهدیدات فضای مجازی در معرض دید عموم مردم ، خانواده‌ ها و جوانان قرار می گیرد و آن ها از نزدیک با تهدیدات فضای مجازی آشنا می شوند.

این نمایش‌ها با هدف معرفی ارتباط ناسالم و استفاده ناسالم از فضای مجازی و اینترنت در ششمین نمایشگاه رسانه‌ های دیجیتال برگزار می‌ شود.

نمایش در قفس به مسئله دختری می‌ پردازد که زندگی شخصی و عکس‌های خصوصی او در فضای اینترنت و فضای مجازی منتشر شده و این اتفاق باعث شده که خود را در قفس ببیند.

همچنین در اجرای نمایش مبارک و عروس اینترنتی ، مبارک با دختری در اینترنت آشنا می ‌شود و زمان عروسی ‌اش با او فرا می ‌رسد ؛ وقتی که می‌ خواهند با یکدیگر ازدواج کنند ، زمانی که آن دختر چهره خودش را نشان می ‌دهد مبارک با یک غول چهارشاخ روبرو می‌شود.

اجرای این نمایش‌ها همه روزه در شبستان مصلی تهران در بخش رسانه ‌های برخط و در جوار غارموزه برگزار می‌ شود.

ایجاد ارتباط از طریق چت ، انتشار تصاویر شخصی در فضای مجازی ، اعتیاد به اینترنت ، سرقت اطلاعات و سوء استفاده از فضای مجازی و... از جمله موضوعات اجرای این نمایش‌ها است.

بنفشه نجاتی ، بهزاد چاهل و مهدیه شاه‌مردای بازیگران و کارگردان مجموعه نمایش‌های در قفس و مبارک و عروس اینترنتی هستند.

نمایش های بی کلام ؛ قدم زنان در میان مردم

یکی از جذابیت‌های نمایشگاه ششم رسانه‌های دیجیتال که توجه بیشتر بازدیدکنندگان را به خود جلب کرده ، گروه‌ های نمایشی هستند که برخی‌ از آن ها بدون بیان هیچ کلامی در فضای نمایشگاه در حرکت هستند و به عنوان نماد استفاده نادرست از اینترنت ، تلاش دارند کاربران را نسبت به کاربرد غلط رسانه‌های دیجیتال به ویژه اینترنت آگاه کنند.

بخش دیگری از این گروه نمایشی ، ضمن اجرای نمایش کمدی و مفرح در مورد شیوه‌های استفاده درست از رسانه‌ های دیجیتال با اجرای جمال دیجیتالی ، در نمایشی با عنوان جنگهای پارسی به ارائه تصویری درست و مستند از جنگ‌های بین ایران و یونانیان که متأسفانه در برخی بازی‌های رایانه‌ ای و در فضای اینترنت مورد تحریف قرار گرفته است ، اقدام کنند.

غرفه ‌های نمونه از مصادیق مجرمانه در پیامک‌های انبوه

در ششمین نمایشگاه و جشنواره رسانه‌ های دیجیتال ، غرفه‌ های نمونه از مصادیق مجرمانه در پیامک‌های انبوه براساس آیین ‌نامه ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی انبوه ارائه می ‌شود که به آشنایی عموم با آیین ‌نامه ساماندهی پیامک انبوه می ‌پردازد ؛ این موضوع باعث مشارکت عموم در ارائه گزارش تخلفات سامانه‌ های ارسال پیامک انبوه می ‌شود.

فضایی برای تفریح در نمایشگاه

امسال در بخش فناوری و هنرهای دیجیتال ، شاهد عرضه فناوری‌های به روز و جذاب برای علاقه ‌مندان به فناوری در گروه های مختلف سنی هستیم که در این راستا توپ روباتیک با نام اسفرو با هدف ایجاد سرگرمی سالم برای تمامی اقشار جامعه در این نمایشگاه به معرض دید عموم گذاشته شده و مورد استقبال بسیاری نیز قرار گرفته است.

توپ روباتیک که برپایه سیستم عامل‌های موبایل هوشمند آندروئید و IOS کنترل می‌ شود ، هم اکنون در نمایشگاه دیجیتال ، فرصتی را فراهم آورده تا طرفداران سیستم عامل آندروئید و طرفداران سیستم عامل IOS اپل ، مقابل و رو در روی یکدیگر لذت مسابقه با توپ هوشمند را تجربه کنند.

در این راستا مسابقات با توپ روباتیک در قالب مسابقات فوتبال و گلف برای آندروئیدی‌ها و طرفداران اپل برگزار می‌ شود.

بخشی ویژه خانواده ها

بخش خانواده یکی از بخش‌های ده‌گانه ششمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال به شمار می رود ؛ یکی از قسمت‌های این بخش ، پزشک خانواده است که از سوی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی برنامه‌ های مختلفی را در ایام برگزاری نمایشگاه برای علاقه مندان تدارک دیده است.

بخش خانواده این روزها توانسته در ششمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌ های دیجیتال مخاطبان زیادی را به خود جذب کند.

در بخش خانواده ، هر روز از ساعت 10 تا 12 صبح ، تعدادی از مشاوران وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی حضور یافته و در رابطه با موضوعات مختلفی همچون تغذیه و ارگومونی که بیشتر مرتبط با روش‌های استفاده از کامپیوتر و نحوه نشستن پشت سیستم است ، مطالبی را ارائه می‌ کنند.

البته بازدیدکنندگان هم با حضور در این غرفه می ‌توانند پرسش‌های پزشکی خود را از مشاوران حاضر دریافت کنند.

شرکت‌های عرضه‌ کننده سرویس‌های ارزش افزوده پا در میدان رقابت گذاشتند

شرکت‌های عرضه‌ کننده سرویس‌های ارزش افزوده ، جایگاه تازه ‌ای برای معرفی و شناسایی خدمات خود یافته ‌اند تا سرویس‌های خود را در معرض دید گذاشته و در رقابت با سایر شرکا در جشنواره رسانه‌ های دیجیتال ، شرایط خود را محک بزنند.

یکی از این سرویس‌های معرفی شده در ششمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌ های دیجیتال ، سرویس پیام‌ کوتاه تلفن ثابت است که هر چند شرکت مخابرات استان تهران تا حدی برای جذب سرویس آن همت گذاشته اما تا کنون چندان با استقبال مواجه نشده است.

از سویی در نشست‌های زنجیره‌ای ارزش افزوده ، فعالان در حوزه تولید و تهیه ‌محتوای ارزش افزوده و شرکت‌های ارائه ‌دهنده سرویس‌های ارزش افزوده می ‌توانند با نمایندگان اپراتورهای تلفن‌همراه طی دیدارهایی به تبادل اطلاعات بپردازند.

یکی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه تلفن ثابت در ششمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌ های دیجیتال با ارائه سرویس‌های جدید و شرایط ویژه نمایشگاه ، میزبان بازدیدکنندگان است.

این شرکت به پشتوانه تجربه و توان فنی بالا ، نیروی مجرب و متخصص در حوزه تولید سیستم‌ها و نرم ‌افزارهای مخابراتی و بهره‌ گیری از زیرساخت‌های فنی ، فصل نوینی را در ارائه سرویس‌های ارزش افزوده آغاز کرده و در گام نخست ، از جانب شرکت مخابرات استان تهران به عنوان مجری انحصاری فعال‌ سازی سرویس پیامک اینترنتی تلفن ثابت در نظر گرفته شده است.

به وسیله این سرویس ها ، مشترکین تلفن ثابت می‌ توانند با شماره‌ تلفن ثابت خود و از طریق اینترنت ، به ارسال و دریافت پیامک و نمابر بپردازند و بدین ترتیب به جای پیش شماره‌ های مجازی 1000 ، 2000 و 3000 از شماره ثابت تلفن کسب و کار خود ، به همراه پیش‌ شماره 021 به عنوان شماره فرستنده ، تبلیغ کرده و اطلاع‌ رسانی کنند.

مسابقات و سرگرمی ویژه قشر جوان

یکی از بخش‌هایی که در ششمین دوره جشنواره و نمایشگاه رسانه ‌های دیجیتال بسیار مورد توجه بازدیدکنندگان به خصوص قشر جوان و محصل قرار گرفته ، بخش مسابقات و سرگرمی بوده که با استقبال خوب علاقه مندان مواجه شده است.

رده‌ بندی سنی بازی‌های رایانه ‌ای ، لذت نقاشی دیجیتال ، بخش هزارتوی رسانه ‌های دیجیتال ، ایستگاه سرگرمی ، مسابقات پیامکی ، قاب عکس مغناطیس ، بازی‌های نوین ، بازی‌های گروهی ، بازی‌ سرای ایرانی ، بازی ‌سرای دختران ، کنسول‌های حرکتی یا مجازی ، شبیه ‌سازی بازی رانندگی و نقد و بررسی بازی‌های رایانه‌ ای 13 بخشی هستند که در قسمت مسابقات و سرگرمی به علاقه مندان ، خدمات جذابی ارائه می‌ کنند.  

پلیس فتا در میان غرفه های رسانه های دیجیتال

غرفه پلیس فتا در راستای برگزاری نمایشگاه رسانه‌ های دیجیتال به مدت 10 روز برای نشان دادن اقتدار پلیس فتا و آگاه سازی شهروندان در خصوص جرائم سایبری با هدف کاهش وقوع جرائم با بخش های مختلفی آغاز به کار کرده است.

اگر نگاهی بر این غرفه داشته باشیم متوجه خواهیم شد که اقشار مختلف جامعه اعم از کودکان ، نوجوانان ، جوانان و خانواده‌ ها هر روز از این غرفه با اشتیاق بازدید می کنند و از برنامه های آن بهره مند می شوند.

کارگاه های آموزشی بیشترین بازدیدکنندگان غرفه پلیس فتا را به خود اختصاص داده چرا که بازدیدکنندگان با حضور در این کارگاه ها می توانند پرسش های خود را از کارشناسان مربوطه جویا شوند.

غرفه پلیس فتا روزانه 20 تا 22 کارگاه آموزشی در خصوص جرائم فضای سایبری با حضور اساتید صاحب فن برگزار می کند.

کارگاه ها از ساعت 10 تا 20 در شش نوبت برگزار می شود و علاقه مندان می توانند با حضور در این کارگاه ها در جریان جرائم سایبری قرار بگیرند.

حضور دانش آموزان در شیفت‌های صبح بیشترین قشر بازدیدکننده غرفه پلیس فتا را تشکیل می دهد.

یکی از بخش‌های نمایشگاه ، نمایشگاه پوستر به شمار می ‌رود که با هدف کاهش وقوع جرائم و آگاه‌سازی پوسترهایی را در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار داده است.

بخش کودک یکی دیگر از غرفه پلیس فتا به شمار می ‌رود که در این بخش داستان‌هایی در فضای مجازی به شکل عکس و زیرنویس داستان کوتاه آمده است.

بخش رسانه به نوعی اطلاع‌ رسانی از وضعیت غرفه پلیس فتاست که روزانه 12 خبر را تولید و منتشر می‌ کنند و این اخبار از دیدار مسئولان ، مصاحبه و... است.

برگزاری میزگرد از بخش‌های جذاب غرفه فتا محسوب می‌ شود که در خصوص جرائم سایبری با حضور کارشناسان حقوقی و کارشناسان است و روزانه در دو نوبت برگزار می ‌شود.

پلیس فتا جرائمی را نشان می دهد که حتی ذره ای از آن ها به ذهنتان خطور نکرده بود

از مهم‌ترین بخش غرفه فتا ، ارائه مشاوره در حوزه جرائم سایبری است که بازدیدکنندگان می‌ توانند با حضور در این بخش پرسش‌های ذهنی‌ شان را از کارشناسان جویا شوند.

پلیس فتا در ایام برگزاری ششمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال با پلیس مترو هماهنگ شده تا کلیپ های پلیس فتا در مترو پخش شود ؛ این کلیپ ها شامل هفت کلیپ انیمیشن درباره هفت جرم عمده فضای سایبری است.

بسیاری از بازدیدکنندگان سئوالات عمده ای در ذهن شان نقش بسته که می توان به کلاهبرداری از طریق ایمیل ، پیشگیری از حک ، شبکه‌ های اجتماعی ، فروشگاه های اینترنتی و حفظ حریم کاربران در فضای سایبری اشاره کرد که تمامی این پرسش ها در غرفه پلیس فتا از سوی کارشناسان امر به صورت جزئی پاسخ داده می شود.

بسیاری از بازدیدکنندگان همیشه بر این تصور هستند که فضای مجازی به دلیل فضای غیر واقعی همیشه امن است و هیچ اتفاق و جرمی نمی تواند رخ دهد درحالی که با مراجعه به غرفه پلیس فتا متوجه بسیاری از جرائم می شوند که حتی ذره ای از آن جرائم به ذهن شان خطور نکرده بود.

در مجموع ، ششمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال امسال نیز توانسته قدم های مثبتی را بردارد و به ترتیب در غرفه های فناوری و هنر دیجیتال ، خانواده ، مسابقات و سرگرمی ، نشر دیجیتال و رسانه های برخط بیشترین مخاطبان را داشته باشد.

به هر تقدیر ، ایجاد زیرساخت و مباحث فنی ابزاری برای تولید محتوا هستند و در این راستا نمایشگاه و جشنواره رسانه های دیجیتال می تواند زمینه سازی برای توسعه و شکوفایی محتوای دیجیتالی در کشور بوده و فرهنگ ایرانی اسلامی را در منطقه و دنیا نشر دهد.

این نمایشگاه با شعار سواد دیجیتالی و مصونیت فرهنگی در 10 روز تلاش دارد تا محصولات مفید دیجیتالی را در سبد خانوار جای دهد و شاید عدم بازدید از این فضای پرنشاط و متنوع ، باعث پشیمانی شود.

 

 

 

 

 

 

نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال به جمع جذاب‌ترین نمایشگاه‌های سال پیوست

نمایشگاه امسال را می‌توان پرخبرترین نمایشگاه در بین دوره‌های مختلف برگزاری آن دانست. این پرخبر بودن تا حدود بسیاری به گوناگونی و افزایش تنوع بخش‌های نمایشگاه و نیز تعدد نشست‌ها و برنامه‌های جانبی آن و شاید بیش از همه به حجم بالای رونمایی از محصولاتی برمی‌گردد که برای اولین‌بار در نمایشگاه امسال عرضه می‌شوند.

عصرایران ، محمدعلی دیانتی‌زاده - جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال امسال در ایستگاه ششم خود درخششی چشمگیر دارد. تنوع بخش‌هایی که نمایشگاه در حوزه‌ی رسانه‌های دیجیتال به آن ورود کرده است ، در ششمین سال برگزاری از هر سال بیش‌تر و پربارتر است و این خود باعث افزایش جذابیت‌های نمایشگاه و نیز افزایش قابل توجه تعداد بازدیدکنندگان آن شده است.
به گزارش گروه فناوری و IT عصرایران ، بیش از 300 شرکت و مؤسسه فعال در حوزه تولیدات رسانه‌های دیجیتال در نمایشگاه حضور دارند.
بخش‌های اصلی این جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی ، پایگاه‌های اینترنتی و رسانه‌های برخط ، نرم‌افزارهای رسانه‌ای ، نرم‌افزارهای تلفن همراه و سامانه‌های برخط  غیر اینترنتی ، بازی‌های رایانه‌ای و سرگرمی‌های دیجیتال ، هنرهای دیجیتال و بین‌الملل است. بخش‌های جنبی جشنواره نیز مراکز فرهنگی دیجیتال ، تولیدات رسانه‌های دیجیتال آموزشی ، پژوهش و ایده‌های رسانه‌های دیجیتال و تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی است.

از اولین حضور نشر دیجیتال تا غرفه حمایتی تولیدکنندگان نوظهور

نشر دیجیتال بخشی است که اولین حضور خود در نمایشگاه را تجربه می‌کند. این بخش متشکل از نرم‌افزارهای رسانه‌ای ، محتوای دیجیتال فرهنگی و بازی‌های رایانه‌ای است که در مساحتی بیش از 10 هزار متر مربع با حدود 250 غرفه فعالیت دارد.
جالب این‌جاست که اگرچه بخش بازی‌های رایانه‌ای از تولیدکنندگان و طراحان بازی‌های داخلی تشکیل شده است ، اما در عین‌حال یک غرفه متمرکز نیز برای عرضه آن دسته از بازی‌های یارانه‌ای خارجی که مورد تأیید مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال است ، در نظر گرفته شده است.
علاوه بر این اگر کسی علاقه‌مند باشد که با روال ثبت نرم‌افزار و اخذ انواع مجوزهای نشر و تکثیر دیجیتال آشنایی پیدا کند ، غرفه‌ای نیز برای این منظور در بخش فرهنگی راه‌اندازی شده است.

بخش در خور تحسین دیگری نیز در نمایشگاه امسال وجود دارد ؛ غرفه حمایتی برای تولیدکنندگان نوظهور صنعت نرم افزار که تولیدکنندگان می توانند تک‌محصولات خود را با تخفیف حداکثری در این غرفه به مخاطب ارائه کنند تا با صنعت و بازار نرم افزار آشنایی یابند.
دیگر غرفه نمایشگاه ، غرفه برگزیدگان ادوار مختلف رسانه‌های دیجیتال است که نرم‌افزارهای برگزیده جشنواره‌های سال‌های گذشته در این بخش عرضه می‌شود.
و باز در ادامه آیتم‌های موفق تلویزیونی که در ماه‌های اخیر برای آسیب‌شناسی بازی‌های رایانه‌ای پخش شد ، بخشی نیز در نمایشگاه برای والدین و کاربران هست که مخاطرات و مزایای استفاده از این محصولات برای مخاطبین به نمایش گذاشته می‌شود.

همچنین یک غرفه نظرسنجی تخصصی حوزه صنعت نرم‌افزار در نمایشگاه وجود دارد که گردانندگان این غرفه نظرات مردم ، تولیدکنندگان و فعالان حوزه رسانه‌های دیجیتال درباره محتوا ، نحوه توزیع و موضوعات محصولات را جویا می‌شوند تا بانک ایده و نظرات ناب مردم و تولیدکنندگان شکل گیرد و در کارگروه‌های مختلف حمایتی برای تولید نرم افزار مطرح گردد.
غرفه انتخاب اثر برتر جشنواره ششم از نگاه مخاطبین از دیگر بخش‌های جالب این بخش است که در آن آخرین دستاوردهای صنعت نرم‌افزار که در حال داوری هستند به نمایش گذاشته می‌شوند و نظر بازدیدکنندگان درمورد این آثار گرفته می‌شود.

بخش خانواده ؛ از تولیدات دانش‌آموزی تا کلاه همیار دیجیتال
در نمایشگاه امسال ، آثار دیجیتال دانش‌آموزان از سایر بخش‌های ششمین جشنواره تفکیک و در 6 حوزه بازی‌های رایانه‌ای ، نرم‌افزارهای رسانه‌ای ، پایگاه‌های اینترنتی و وبلاگ‌ها ، هنرهای دیجیتال ، پژوهش و نوآوری ارائه شده است.
در بخش بازی‌های رایانه‌ای به بهترین بازی‌نامه و طراحی شخصیت و همچنین در بخش پویانمایی به بهترین آثار هنری دیجیتال شامل پویانمایی ، گرافیک و نقاشی توجه خاصی شده است و آثاری که توسط دانش‌آموزان به‌صورت جمعی ساخته شده باشد از امتیاز ویژه برخوردار است.
علاوه بر این کودکان و نوجوانان با حضور در غرفه همیار دیجیتال بخش خانواده ششمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال می توانند همیار دیجیتال شوند. بخش خانواده نمایشگاه شامل غرفه‌هایی همچون کودک و رسانه ، قصه‌گویی ،‌ همیار دیجیتال ، من و اسطوره‌های سرزمینم و ‌خیمه شب بازی است.
در این بخش ، ‌روزانه بیش از 10 بار در مدت کوتاهی کلاس‌های آموزشی با موضوع آشنایی با رسانه‌های دیجیتال برگزار می‌شود. در این بخش آموزش‌های مقدماتی ، نحوه استفاده از موبایل ، رسانه ، کامپیوتر ، چگونگی نشستن پشت کامپیوتر داده می‌شود.

برگزاری 120 کارگاه آموزشی
جشنواره امسال همچنین میزبان 120 کارگاه آموزشی در حوزه‌های مختلفی همچون تولید محتوای الکترونیکی و آشنایی با فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال است.
آشنایی با فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال ، تولید محتوای الکترونیکی ، روزنامه‌نگاری الکترونیکی ، شبکه‌های اجتماعی مجازی ، روابط عمومی الکترونیکی ، بازاریابی اینترنتی و کارآفرینی دیجیتال ، مدیریت پروژه‌های نرم‌افزاری ، کتابخانه دیجیتال ، طراحی و تولید اینفوگرافی ، آشنایی با نرم‌افزارهای کاربردی و مدیریت رسانه‎های دیجیتال ، محورهای کارگاه‌های آموزشی ششمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال است.
جالب این‌جاست که این کارگاه‌های آموزشی به‌صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و در پایان هر دوره ، به شرکت‌کنندگان گواهی معتبر پایان دوره آموزشی اعطا می‌گردد.

هیات علمی و بخش بین‌الملل نمایشگاه جشنواره ششم
امسال برای اولین بار برای هر یک از بخش‌های جشنواره یک هیات علمی مجزا نیز تشکیل شده است که با حضور اساتید ، صاحب‌نظران و کارشناسان رویکرد جشنواره را در ایستگاه ششم ، علمی‌تر از ایستگاه‌های پیشین آن کرده است.
اما حضور 60 مهمان خارجی و 25 کشور از سراسر جهان در بخش بین‌الملل ششمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال ، فرصتی است برای آشنایی متقابل ایران و دیگر کشورهای جهان با دستاوردها و سرمایه‌های موجود ایرانی و بین‌المللی در این عرصه.

پرخبرترین دوره نمایشگاه دیجیتال
نمایشگاه امسال را می‌توان پرخبرترین نمایشگاه در بین دوره‌های مختلف برگزاری آن دانست. این پرخبر بودن تا حدود بسیاری به گوناگونی و افزایش تنوع بخش‌های نمایشگاه و نیز تعدد نشست‌ها و برنامه‌های جانبی آن و شاید بیش از همه به حجم بالای رونمایی از محصولاتی برمی‌گردد که برای اولین‌بار در نمایشگاه امسال عرضه می‌شوند.
برگزاری کرسی آزاد اندیشی اینترنت پاک ، دیدار با چهره‌های ماندگار علمی کشور در نمایشگاه ، رونمایی از بزرگ‌ترین صفحه نمایش لمسی دنیا در ایران (ابرتلویزیونی از مادون قرمز) ، رونمایی از نرم‌افزارهای قرآنی جدید ، بازدید مقامات بلندپایه مانند وزیر ارتباطات از نمایشگاه و معرفی جدیدترین بازی‌های رایانه‌ای ایرانی در بخش بازی‌سرای ایرانی ازجمله این اخبار است.
همچنین معرفی نرم‌افزارهای آموزشی‌ و حسابداری در بخش نشر دیجیتال ، رونمایی از نرم‌افزار نقش زنان در دفاع مقدس ، برگزاری کارگاه‌های آموزشی روباتیک ، برگزاری اولین نشست اتحادیه صادرکنندگان نرم‌افزار ایران با دبیر ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی هنری و برگزاری نشست پربحث فیلترینگ ؛ احقاق حق یا سلب آزادی از دیگر خبرهای نمایشگاه ششم است.

گفتنی است نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال که از روز 13 مهرماه کار خود را آغاز کرده است ، تا روز 22 مهرماه ادامه خواهد داشت.

 

 

 

 

 

استعفای مشاور وزیر ارشاد در اعتراض به درگیری نمایشگاه و دستنبد زدن به وی

یکی از مسئولان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در گفت و گو با خبرنگار شبکه ایران جزئیاتی از رفتار خشونت آمیز پلیس امنیت اخلاقی تهران بزرگ با دست اندرکاران نمایشگاه رسانه های دیجیتالی و بازی های رایانه ای را اعلام کرد.

آفتاب: به گزارش اعتدال به نقل از شبکه ایران دکتر حسن علیزاده ، مشاور وزیر و رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در اعتراض به رفتار پلیس امنیت اخلاقی تهران بزرگ از سمت خود استعفا داد.
یکی از مسئولان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در گفت و گو با خبرنگار شبکه ایران جزئیاتی از رفتار خشونت آمیز پلیس امنیت اخلاقی تهران بزرگ با دست اندرکاران نمایشگاه رسانه های دیجیتالی و بازی های رایانه ای را اعلام کرد.
این مسئول گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای آگاه سازی خانواده ها از آسیب های رسانه های دیجیتالی و بازی های رایانه ای غرفه ای را با نام +18 در ورودی نمایشگاه بصورت محرمانه و ویژه والدین طراحی کرده بود. در این غرفه کارشناسان بازی های رایانه ای با نمایش بازی های موجود در بازار ، والدین را نسبت به خطرات موجود در این بازی ها مطلع کرده و نسبت به معرفی بازی های سالم و ناسالم اقدام می کردند.
وی با بیان اینکه این اقدام وزارت ارشاد به منظور جبران کم کاری نهادهای انتظامی در عدم جمع آوری این نوع بازی ها از سطح بازار بوده است افزود : این ابتکار وزارت ارشاد قابل تقدیر بود نه اینکه با دریافت اطلاعات غلط و ناصحیح که منابع آن برای ما کاملا مشخص است با حمله به کارشناسان و پرتاب گاز اشک آور و تعرض به دست اندرکاران و مسئولان نمایشگاه این غرفه را که کاملا قانونی است جمع آوری کنند.
این مسئول در تشریح حمله خشونت بار نیروهای گشت ارشاد گفت: اولا برای برپایی و ایجاد چنین غرفه ای نیازی به دریافت مجور از نیروی انتظامی نبوده است زیرا این نمایشگاه متعلق به وزارت ارشاد بوده و غرفه فتا متعلق به نیروی انتظامی هم مجور فعالیت خود را از این وزارتخانه دریافت کرده است ؛ ثانیا نیروهای مهاجم هیچ گونه مجوز قضایی برای برخورد با این غرفه را نشان ندادند و وقتی که مسئولان نمایشگاه درخواست مجوز از این نیروها کردند ، آن ها با هدف ارعاب مسئولان ، اسلحه کمری و گاز اشک آور خود را بعنوان مجوز نشان دادند. این نیروها با حمله به غرفه و پاره کردن بنرهای موجود که فقط شامل تصاویری بوده است که در بازی های رایانه ای هم اکنون در سطح شهر به برکت عدم برخورد نیروی انتظامی به وفور یافت می شود در گزارش به مقامات مافوق خود اینطور وانمود کردند که در این غرفه صحنه های مستهجن برای کودکان و خانواده ها نمایش داده می شد.

وی افزود: قبل از پاره کردن این بنرها عوامل پلیس از آن ها عکس گرفته و در گزارش به مقامات خود عنوان کردند که این تصاویر در غرفه های باز به نمایش درآمده است. نیروهای گشت ارشاد با تعرض به کارشناسان غرفه و دست بند زدن آن ها و کشاندن آن ها به صحن نمایشگاه صحنه های تاسف باری بوجود آوردند. جالب این است که چندین دوربین از قبل از وقوع حادثه ، آماده ضبط تصاویر عملیات این نیروها در ضرب و شتم و دستگیری مسئولان نمایشگاه و وزارت ارشاد بودند که این رفتار ناشیانه ظن ما را نسبت به عمدی و برنامه ریزی شدن این حمله بیشتر می کند.
این مسئول اظهار داشت: سرهنگ ساجدی نیا در نمایشگاه معارضین انقلاب اسلامی هم حضور داشت و این کلیپ ها را تماشا کرده بود و از مسئولان ارشاد بابت فرهنگ سازی و آگاه سازی خانواده ها تقدیر کرده بود.

وی همچنین گفت: هنوز برای عذرخواهی از افراد مورد تعرض و مسئولان نمایشگاه دیر نشده است و سردار ساجدی‌نیا ، فرمانده انتظامی تهران بزرگ بجای فرافکنی موضوع بهتر است با حضور در نمایشگاه از نزدیک در جریان فعالیت فرهنگی این غرفه قرار بگیرد.
این مسئول تصریح کرد: نکته تاسف بار این است که نیرو های مهاجم حتی در مقابل تذکر ناصحانه و خیرخواهانه دکتر حسن علیزاده او را مورد تعرض قرار دادند و ایشان را دستبند زدند. دکتر علیزاده هم در اعتراض به این رفتار ضدفرهنگی و خشونت بار نیروی انتظامی از سمت خود استعفا داد.

 

 

 

 

 

استاد ارتباطات و رسانه:
پشت صحنه رسانه‌ها در نمایشگاه مطبوعات نمایان می‌شود

خبرگزاری فارس : استاد ارتباطات و رسانه با بیان اینکه پشت صحنه‌ رسانه‌ها در نمایشگاه مطبوعات نمایان می‌شود ، گفت: برپایی نمایشگاه مطبوعات باعث می‌شود که مخاطبان رسانه‌ها از نزدیک با آن ها ارتباط برقرار کنند.

 


 

 

به گزارش خبرنگار جامعه فارس ، فریدون صدیقی با اشاره به  فضای نمایشگاه مطبوعات در سال گذشته گفت : برپایی نمایشگاه فرصتی برای علاقه‌مندان پیگیر و جدی رسانه‌ها و بویژه علاقه‌مندان به یک رسانه خاص است.

وی ادامه داد : مخاطبان در این رویداد فرصتی پیدا می‌کنند که به جهات مختلف به رسانه خاص خود ورود پیدا کنند و به عبارتی موقعیتی ایجاد می‌شود تا علاقه‌مندان به پاسخ مورد نظر در مورد سوالات ذهنشان برسند.

این استاد حوزه ارتباطات یادآور شد : نمایشگاه برای رسانه‌هایی که مخاطب جدی و پیگیر دارند فضای خوبی است چرا که می‌توانند خود را به مخاطب خود نزدیک کنند.

صدیقی افزود: برپایی چنین نمایشگاه‌هایی برای رسانه‌های تخصصی در عرصه‌هایی مانند ورزش ، سینما ، فیلم و... مفید است که مخاطبان آن ها فرصتی پیدا کنند بیایند و در فضای غرفه پرسش‌آفرینی کنند.

این روزنامه‌نگار تاکید کرد : این نمایشگاه باید در فضای وسیع‌تری برگزار شود و در کنار این مسئله مخاطب باید خود و نیازهایش را در روزنامه ببیند تا به طرف آن جذب شود در غیر این صورت روزنامه نمی‌تواند به کار خود ادامه دهد.

نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها از 7 تا 13 آبان ماه امسال در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

 

تکذیب اخبار بازداشت ها و استعفا ها در نمایشگاه رسانه های دیجیتال با انتشار اطلاعیه

فناوری اطلاعات و ارتباطات - پیرو انتشار اخبار ناصحیح از وقایع اتفاق افتاده در ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال در رسانه‌های خبری ، روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سایت نمایشگاه رسانه های دیجیتال با توجه به حضور غیرمترقبه و بدون هماهنگی چند نفر از برادران نیروی انتظامی در یکی از غرفه های محتوایی ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال تهران و بروز و انتشار برخی اخبار نادرست و خلاف واقع از قبیل زخمی شدن یا دستگیری مشاور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در روز واقعه و یا استعفای رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در اعتراض به اتفاقات حادث شده ، ضمن تکذیب تمامی موارد فوق الذکر و درخواست جدی از رسانه‌های گروهی جهت دامن نزدن به ابعاد موضوع و به ویژه پرهیز از انتشار اخبار تایید نشده و جلوگیری از سواستفاده رسانه های بیگانه و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در شرایط حساس کنونی کشور به اطلاع می رساند ، در صورت ضرورت اطلاع رسانی فعالیت های مرکز و همچنین مسائل پیش آمده در ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال تهران و بروز و انتشار برخی اخبار نادرست و خلاف واقع از قبیل زخمی شدن یا دستگیری مشاور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در روز واقعه و یا استعفای رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در اعتراض به اتفاقات حادث شده ، ضمن تکذیب تمامی موارد فوق الذکر و درخواست جدی از رسانه‌های گروهی جهت دامن نزدن به ابعاد موضوع و به ویژه پرهیز از انتشار اخبار تایید نشده و جلوگیری از سواستفاده رسانه های بیگانه و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در شرایط حساس کنونی کشور به اطلاع می رساند ، در صورت ضرورت اطلاع رسانی  فعالیت های مرکز و همچنین مسائل پیش آمده در ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال اقدام به اطلاع رسانی نموده و لذا بیان و انتشار هرگونه خبر با عناوینی چون یک منبع آگاه  یا یکی از مسئولین مرکز مورد تایید این مرکز نبوده و تکذیب می شود. شایسته ذکر است رسیدگی به مسائل پیش آمده در نمایشگاه از سوی نهادهای متولی در دست پیگیری بوده و پس از جمع بندی بررسی های به عمل آمده ، نتایج آن به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.

گفتنی است پیشتر برخی رسانه ها از رفتن نیروی انتظامی به غرفه ای خاص داخل نمایشگاه و درگیری و بازداشت برخی از افراد داخل غرفه خبر داده بودند.

 

 

 

 

 

 

بازدید نیم میلیون نفر از نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال

خبرگزاری فارس : رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال گفت : روز گذشته حدود نیم میلیون نفر از ششمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال بازدید کردند که این رقم ، ‌رکوردی در روزهای برگزاری نمایشگاه و نسبت به دوره‌های گذشته است.

 

 

 

حسن علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس افزود : آمار بازدیدکنندگان ششمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال شب گذشته از مرز نیم میلیون نفر گذشت ، و تعداد بازدیدکنندگان به اندازه‌ای زیاد بود که ساعت برگزاری نمایشگاه یک ساعت تمدید شد.

وی اظهار داشت : امروز نیز مردم از اولین ساعات بازگشایی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال ،‌ در مصلای تهران حضور یافته‌اند و استقبال بی‌سابقه‌ای از این نمایشگاه شده است.

به گزاش خبرگزاری فارس ، نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال از 13 مهر در محل مصلای تهران آغاز و تا فردا 22 مهر ادامه خواهد داشت.

 

 

 

 

 

 

 

با گذشت سه ماه از برگزاری نمایشگاه :

عدم پرداخت مطالبات نیروی انسانی نمایشگاه رسانه های دیجیتال

به گزارش سرویس خبرنگار شهروندی رویداد ، یکی از شهروندان که ظاهرا از عوامل دخیل در برگزاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال بوده است با ارسال خبری اعتراض خود را به عدم پرداخت حق الزحمه خود بعد از گذشت چند ماه اعلام کرد ، متن خبر ارسالی به شرح زیر است :

با گذشت سه ماه از برگزاری ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال در مصلای امام خمینی (ره) مسئولین مربوطه از پرداخت حق الزحمه نیروی انسانی نمایشگاه که تعداد افراد قابل توجهی نیز هستند خودداری نموده و چندین مرتبه با ارائه قول مساعدت جهت پرداخت مطالبات ، استنکاف نموده اند. بنابر اخبار واصله تا کنون چندین مرتبه مبالغ قابل توجهی بودجه و اعتبارات لازم برای این مرکز واریز گردیده که به چشم برهم زدنی مورد استفاده قرار گرفته است. هم اکنون هم به بهانه نداشتن بودجه و اقتصاد مقاومتی حق الزحمه نیروی انسانی را پرداخت نمی کنند اما قصد دارند تا مراسم اختتامیه نمایشگاه را با هزینه های کلان برگزار نمایند. در گذشته نیر اخباری مبنی بر ایجاد رانت اقتصادی در این مرکز رسانه ای توسط رسانه های جمعی گزارش شده است.

گفتنی است برای صحت و سقم این مطلب لازم است مسئولین ذیربط اقدامات و بررسی های لازم را صورت دهند.

 

 

 

 

معرفی برگزیدگان ششمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال

برگزیدگان ششمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال در مراسمی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی و قدردانی شدند.

به گزارش خبرنگار ما ، در این مراسم 97 برگزیده این جشنواره و نمایشگاه با اهدا لوح و تندیس قدردانی شدند.

ششمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال از 13 تا 22 مهر در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در مراسم اختتامیه این جشنواره و نمایشگاه گفت : بیش از دو میلیون و 700 هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند.

آقای علیزاده افزود : بیشتر بازدیدکنندگان را آقایان و همچنین 70 درصد بازدیدکنندگان را افراد 20 تا 40 ساله تشکیل می داد ، 47 درصد بازدیدکنندگان برای نخستین بار از نمایشگاه دیدن می کردند و 84 درصد بازدیدکنندگان نیز اهل پایتخت و شهرهای اطراف آن بودند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور نیز در این مراسم پیشنهاد کرد با همکاری این شورا و مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال فهرستی از 100 وب سایت برتر کشور تهیه شود و هزینه های میزبانی و پهنای باند این 100 وب سایت به صفر رسانده شود.
آقای اخوان افزود :‌ همچنین پهنای مورد نیاز این وب سایت های برتر افزایش و محدودیت سرعت آن ها را برداریم تا کاربران بتوانند با سرعت مناسب و جذاب به محتوای این وب سایت های برتر دسترسی داشته باشند.

وی گفت : همچنین برای این وب سایت ها تسهیلات کم بهره در نظر گرفته شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال گفت : برگزاری این جشنواره و نمایشگاه کمک درخور توجهی به حضور در فضای مجازی می کند.

آقای سیدمحمد حسینی با اشاره به طرح گسترش سواد دیجیتالی گفت : این طرح با همکاری دانشگاهیان اجرا می شود و 16 میلیون نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

وی افزود : افرادی که در این طرح شرکت می کنند گواهینامه معتبر در این خصوص دریافت خواهند کرد

حسینی با اشاره به سالروز حماسه 9 دی گفت : غربی ها هجمه گسترده ای در فتنه 88 علیه نظام جمهوری اسلامی انجام دادند که همه آن ها را با درایت و تدبیر رهبر معظم انقلاب و همچنین بینش و بصیرت مردم پشت سر گذاشتیم.

 

وزیر فرهنگ افزود : باید بیش از گذشته به موضوع تولید محتوا در فضای مجازی توجه داشته باشیم.

همچنین در این مراسم دو سامانه quotation mark شناسنامه شهروند دیجیتال quotation mark و quotation mark سرآمد کارت دیجیتال quotation mark رونمایی شد.

این دو سامانه در خصوص تعیین سطح آگاهی شهروندان در حوزه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و همچنین طرح ارتقا سواد دیجیتالی کاربرد دارد و کاربران با عضویت در باشگاه آن می توانند از خدمات و مزایای آن استفاده کنند.

 
 
نظرات درباره این مطلب
 
 
نام
پست الکترونیک
نظر
 
CAPTCHA Image
Reload Image
 
مهدی طالبی
عکسهای نمایشگاه را نمایش دهید
<<پاسخ به این نظر
00:46 08 تير 92
plus  0  
min   0
مطالب مرتبط