سینما پردیس ملت

سینما پردیس ملت

تعداد بازدید: 9603
کد مطلب: 9775
تاریخ انتشار: 12:32 18 تير 1391

سینما پردیس ملت

 
 

نام سینما : پردیس سینما ملت

تعداد سالن: 5 سالن – 4 سالن با گنجایش 280 صندلی و سالن VIP با گنجایش 30 صندلی

گنجایش کل سینما: 2500 نفر

آدرس : تهران ، خیابان ولیعصر ، بزرگراه نیایش ، روبروی کردستان

تلفن گویا: 23162

تلفن اطلاعات:  23162 داخلی 101 و 102

کدپستی: 19956- 14334

آدرس سایت : WWW.cinemamellat.com

پست الکترونیکی: info@cinemamellat.com

کافی شاپ: جزیره

امکانات دیگر : آیس پک – کافی شاپ – کافه نت – فست فود – رسانه های صوتی و تصویری – کتاب  فروشی – سرای کودک – پارکینگ اختصاصی – گالری ملت – اینترنت وایرلس

 

 
 

پروژۀ مجموعۀ پردیس سینما گالری ملت در محدودۀ منطقۀ 3 شهرداری تهران و در زمینی کشیده و نامعین به مساحت 6000 متر مربع در منتهی الیه جنوب غربی پارک ملت طرح و اجرا گردیده است. این مجموعه با توجه به استقرار در محوطۀ پارک از کلیۀ مزایای آن به عنوان محوطه بهره مند است. در بررسی های صورت گرفته در خصوص پارک های شهر تهران، پارک ملت با توجه به مؤلفه های برنامه ریزی شهری به عنوان پارکی با عملکرد شهری و با حوزۀ نفوذ بسیار وسیع شناخته می شود. ضمن آنکه از نظر کارکردهای آموزشی و پژوهشی تخصصی، می تواند دارای عملکردهای خاص نیز در حد حوزۀ نفوذ شهری باشد. بنابراین احداث این پروژه نه تنها ضرورت منطقه ای را که با توجه به وسعت و جمعیت آن دارای کمبودهای شدید فضاهای فرهنگی و سینمایی است برطرف می نماید بلکه حوزۀ نفوذ آن کل شهر را متأثر می سازد. این مجموعه از سمت شمال و شرق به محوطۀ پارک و از سمت جنوب به بزرگراه نیایش و از غرب به محوطۀ مجموعه ورزشی انقلاب محدود می شود.

پروژه فوق با زیربنای 15000 مترمربع، شامل 4 سالن سینما هریک به ظرفیت 280 نفر و یک سالن نمایش کوچک به ظرفیت 30 نفر به همراه فضاهای نمایشگاهی، رستوران و کافی شاپ، فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی و فضاهای اداری و خدماتی مورد نیاز قادر است در ساعات پیک، جمعیتی در حدود 2500 نفر را در خود جای دهد. سازماندهی فضاهای پروژه با توجه به فرم کشیده و نامعین زمین و امکان ایجاد دو سالن نمایش در روی زمین و دو سالن دیگر به گونه ای تنظیم گردیده است که ایده ای از فضا را با برنامه و سازه پروژه مطرح و با طبیعت زیبای محیط خود تلفیق گردد. بنابراین با استفاده از اتصال شیب گردان دو سالن نمایش در امتداد یکدیگر، ایوان سرپوشیدۀ بزرگی ایجاد گردید که دستاورد اصلی پروژه برای شهر و محل گفت وگو و تبادل نظر، اجرای مراسم و رویدادهای متنوع فرهنگی و اجتماعی خواهد شد. تأثیر این استراتژی در سازماندهی فضایی عناصر پروژه منجر به ایجاد سه فضای باز و کشیده گردید. فضای اول در زیرزمین مربوط به فعالیت های نمایشگاهی، فضای دوم در همکف به پلازای سرپوشیدۀ ورودی و فضای سوم در بالاترین سطح به رستوران و فودکورت مجموعه اختصاص پیدا کرده اند. این سه فضای باز افقی توسط دو فضای عمودی در دو سوی خود که شامل فضاهای انتظار و خدماتی است به یکدیگر متصل شده اند.  ارتباطات مجموعه شامل راهروها، پله های برقی و آسانسورها نیز از فرم سالن ها و این فضاهای باز ناشی می گردند. کشیدگی و انحنای خاص فرم پروژه و وجود مقاطع متغیر عرضی ناشی از آن، امکان طرح رمپ های نرم و مواج را در طول پروژه و در جبهۀ شمالی مهیا گردانید. بنابراین همانند پیاده روها و مسیرهای توپولوژیک درون پارک، فضای حرکتی پروژۀ مذکور احساسی از تداوم فضای پارک را در درون پروژه ایجاد نموده و مناظر بدیعی را در هنگام حرکت فراهم می آورد. در نهایت فرم پروژه و عناصر موجود در درون آن خود را با شکل سایت هماهنگ کرده و به صورت یکپارچه، همانند موجودی زنده که دارای اجزایی مرتبط و منتج از یکدیگر است عمل می نماید. >شرکت توسعه فضاهای فرهنگی اوایل سال 85 شروع به ساخت پردیس سینما گالری ملت نمود و مجموعۀ یادشده در تاریخ 19/8/87 توسط شهردار محترم تهران جناب آقای دکتر قالیباف افتتاح و از تاریخ یادشده مورد استفادۀ عموم قرار گرفت. پردیس سینما گالری ملت

 
 

آیس پک

شعبه آیس پک پردیس سینما گالری ملت در طبقه همکف شرقی قرار دارد. در این فروشگاه انواع محصولات آیس پک شامل میکس شکلاتی، میکس های میوه ای و انواع دونات ها شامل شاتوت، شکلات، کارامل، بادام، تمشک، سیب و دارچین ارائه می گردد.همچنین در این فروشگاه انواع پیش غذاها شامل اسنک، دونات ساندویچ، پاستا و انواع نوشیدنی های گرم شامل هات چاکلت، اسپرسو، کافی میکس، چای میوه ای و انواع نوشیدنی های سرد شامل کوکتل و اسموتی موجود می باشد.جهت سفارشات با شماره تلفن 23162 داخلی 123 تماس حاصل نمایید.

کافی شاپ جزیره

این مکان در کنار آب نمای پردیس ملت از چشم انداز زیبایی برخوردار است. کافی شاپ جزیره همراه با انواع نوشیدنی های سرد و گرم، انواع بستنی و فست فودها، میزبان جمع کثیری از بازدیدکنندگان پردیس سینما گالری ملت است.

کافه نت

گرمای خانه را در کافه نت تجربه کنید.کافه نُت با فضایی بالغ بر 120 متر واقع در طبقه ی منفی 2 مجموعه در داخل گالری ملت واقع شده است و امکاناتی نظیر کتابخانه و بخش موسیقی دارد. کتاب های روز ناشرین معتبری همچون نشر چشمه، افق، ثالث، ققنوس، نی، مروارید و... ، امکان مطالعه کتاب و گوش دادن به موسیقی و استفاده از اینترنت وایرلس از دیگر امکانات کافه نت می باشد.منوی کافه نُت شامل انواع نوشیدنی گرم و سرد، انواع غذا، پیش غذا، سالاد، دسر و شیرینی های خانگی است.ضمنا کافه نُت آماده ی برگزاری میهمانی ها، کارگاه ها و نشست های شماست.کافه نُت همه روزه از ساعت 11 صبح تا 11 شب پذیرای مشتریان محترم است. جهت رزرو و کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 23162 داخلی 140 تماس حاصل نمایید.

فست فود بوف

در طبقه اول قسمت غربی پردیس سینما گالری ملت با چشم اندازی زیبا یکی از شعب بوف به نام شعبه پردیس سینما گالری ملت با منویی متنوع و رنگارنگ پذیرای میهمانان گرامی است.در رستوران بوف با فضایی مدرن و زیبا می توانید غذایی دلچسب و لذیذ میل کنید . دراین رستوران انواع ساندویچ ، پیتزا ، و دسر سرو می شود.

رسانه های صوتی و تصویری

این فروشگاه که عرضه کننده تمامی محصولات صوتی و تصویری سراسر کشور می باشد در طبقه همکف غربی جنب گیشه فروش بلیط قرار گرفته است.در این فروشگاه انواع محصولات تصویری ائم از سریال و فیلم، سینمایی و انیمیشن، مستند، کنسرت های تصویری و... و انواع موسیقی ائم از پاپ، سنتی، موسیقی فیلم، موسیقی آرامش، کلاسیک، موسیقی کودکان و... انواع بازی های رایانه ای و کنسول های خانگی ارائه می گردد. جهت سفارشات تلفنی محصولات و کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 23162 داخلی 125 تماس حاصل نمایید.

کتاب فروشی

فروشگاه کتاب پردیس ملت در طبقه منفی یک غربی مجموعه قرار گرفته است. در این فروشگاه انواع کتب سینمایی و تئاتر، متون تخصصی سینمایی، فیلمنامه و نمایشنامه، متون داستانی کلاسیک و مدرن (رمان و داستان کوتاه) از نویسندگان ایرانی و خارجی، انواع کتب خردسال، کودک و نوجوان، آرشیو کامل کتب فلسفه، جامعه شناسی و مقالات مرتبط، مجموعه آثار از روان شناسان جهان در زمینه های مختلف، آثار کلاسیک شعر، انواع سبک های شعر از شاعران معاصر به همراه نقد و بررسی، متون نقد ادبی، تاریخی، موسیقی، عکاسی، معماری، گرافیک و... ارائه می گردد.همچنین در این مکان، نوشت افزار و وسایل تحریر فانتزی از بهترین برندهای معتبر تحریر همچنین صنایع دستی، تابلوهای گرافیکی، پازل و... عرضه می گردد.جهت سفارشات تلفنی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 23162 داخلی 173 و یا برای ارتباط مستقیم با مسئول فروش با شماره تلفن 09371182502 تماس حاصل نمایید.

سرای کودک

این مجموعه که با نام پردیس کودکانه در با دارابودن فضایی اختصاصی ویژه بازی کودکان، با چشم اندازی بسیار زیبا از پارک بزرگ ملت، مکانی جهت نگهداری از کودکان 3 تا 10 ساله می باشد.والدین گرامی می توانند با تحویل کودکان به این مجموعه با آسودگی خاطر به تماشای فیلم مورد علاقه شان در سالن های پردیس ملت بپردازند. با توجه به اکران سانس های مربوط به فیلم ها از ظهر ، این مکان پیش از ظهرها در اختیار مهدها و مراکز آموزشی قرار می گیرد. این مراکز می توانند با هماهنگی قبلی، آموزش های کودکانه را با رویکردهای زیست محیطی و به صورت کارگاهی دریافت کنند.کودکان در کنار مربیان مجرب، علاوه بر بازی و سرگرمی از بخش های آموزشی این مجموعه استفاده خواهند کرد. همچنین امکان ثبت نام اختصاصی و استفاده از کلاس های لگوی آموزشی (LEGO Education) در قالب عضویت در کلوپ لگوی پردیس نیز مهیا می باشد که در سه سطح ویژه کودکان 4 تا 10 سال برگزار می شود.در ضمن پذیرایی از کودکان مطابق با منوی ویژه کودک از دیگر تسهیلات برای کودکان است.جهت اطلاعات بیشتر در مورد سرای کودک (پردیس کودکانه) با تلفن 23162 داخلی 158 و یا با جناب آقای حمید توسلی مسئول پردیس کودکانه به شماره تلفن همراه 09122493653 و یا با سرکار خانم سمانه محمودی مسئول آموزش به شماره تلفن همراه 09125846106 تماس حاصل نمایید.

پارکینگ اختصاصی

پارکینگ اختصاصی پردیس سینما گالری ملت که در ضلع غربی مجموعه واقع شده است با ظرفیت 120 خودرو آمادگی ارائه خدمات به مراجعین گرامی را دارا می باشد.به سبب احداث تونل نیایش – صدر و نزدیکی ابتدای این پروژه با پارکنیگ پردیس ملت و با توجه به محدود شدن این پارکینگ از خرداد ماه 1390 به علت در اختیارگرفتن بخش اعظمی از آن در اختیار شهرداری تهران، خواهشمند است در روزهای سه شنبه، پنجشنبه و ایام تعطیل با در دست داشتن بلیط سینما (خرید حضوری از گیشه سینما و یا خرید غیرحضوری اینترنتی از طریق وب سایت پردیس ملت) 15 دقیقه قبل از سانس مورد نظر بدون حضور در صف ، جهت ورود به پارکینگ اقدام نمایید.

گالری ملت

گالری ملت در فضایی به وسعت 772 متر مربع در طبقه2- قرار دارد که با بهره مندی از امکانات پیشرفته نور پردازی و صدا، همچنین معماری زیبا که شامل سالن شرقی می باشد ، مکانی ایده آل برای نمایش و معرفی آثار هنرهای حجمی و تجسمی، تبادل آراء و نظرات هنرمندان کشور است.گالری ملت با تاکید بر هنر معاصر ایران در حوزه هنرهای تجسمی فعالیت می نماید. قرار گرفتن هنرهای تجسمی د رکنار هنر سینما این گالری را در کلان شهر تهران متمایز نموده است. به همین منظور مجموعه نشست هایی با عنوان تاثیرات هنرهای تجسمی بر سینما با حضور اساتید هنر از جمله پرویز کلانتری، خسرو سینایی، محمود جوادی پور و محمود کلاری برپا گردیده است.حاصل فعالیتهای گالری ملت در سال 88 برپایی نمایشگاهی همزمان با عید قربان با عنوان «7 آذر» ، پس از آن «نمایشگاه هفت نگاه» و در بهار 89 «نمایشگاه لایه های طبیعت» بوده که در این نمایشگاه بیش از 150 اثر به نمایش در آمده است. علاوه بر حضور هنرمندان ، هنردوستان ، خریداران آثار هنری و شهردار تهران، قرار گرفتن در مسیر فعالیتهای فرهنگی شهر تهران و جدی انگاشتن بحث اقتصاد هنر به عنوان یکی از ابعاد مهم فعالیت های رو به رشد این گالری است.

 
 
فیلم زندگی جای دیگری است

زندگی جای دیگری است

منوچهر هادی

 

 
  سانس های دوشنبه 15 اردیبهشت : 10:30 ,14:45 ,19:00 ,21:00 ,23:00

 

سالن نمایش : 3
فیلم چ

چ

ابراهیم حاتمی کیا

  سانس های دوشنبه 15 اردیبهشت : 10:30 ، 13:00 ، 15:30 ، 18:00 ، 20:30 ، 23:00 سالن نمایش : 2
فیلم طبقه حساس

طبقه حساس

کمال تبریزی

  سانس های دوشنبه 15 اردیبهشت : 10:30 , 12:00 , 14:00 , 14:30 , 16:00 , 16:30 ، 18:00 ، 20:00 ، 22:00 ، 23:59

سالن نمایش :

5 , 1

فیلم خط ویژه

خط ویژه

مصطفی کیایی

 

  سانس های دوشنبه 15 اردیبهشت : 11:00 ,12:30 ,13:00 ,15:00 , 17:00 , 19:00 , 21:00 , 23:00

سالن نمایش :

5 , 4

فیلم معراجی ها

معراجی ها

مسعود ده نمکی

 
 سانس های دوشنبه 15 اردیبهشت : 12:30 ,16:45 ,18:30 ,20:45 ,23:00

سالن نمایش :

5 , 4 , 3

 
 
نظرات درباره این مطلب
 
 
نام
پست الکترونیک
نظر
 
CAPTCHA Image
Reload Image
 
رضوان
ممنون از اطلاعات داده شده
<<پاسخ به این نظر
02:37 09 مرداد 92
plus  1  
min   1
مطالب مرتبط