سایت راسخون

سایت راسخون

تعداد بازدید: 7349
کد مطلب: 14297
تاریخ انتشار: 14:45 13 دي 1391

سایت راسخون

 
 

یکی ازارزشمند ترین اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران تولید وگشترش علم وفرهنگ سازی صحیح اسلامی است.در این راستا رسانه ها نقش موثروسازنده ای در پیشبرد این اهداف دارند و هر کدام از آنها بعنوان وسیله تولید و انتقال فرهنگ در بین اقشار مختلف جامعه تلاش می کنند.در این میان سایتهای اینترنتی وپرتالها به عنوان جدیدترین ومدرنترین وسیله ارتباط جمعی نقش مهمی را ایفا می نمایند.هدف پرتالها در اصل جمع آوری اطلاعات وسرویسها از منابع مختلف وایجاد یک نقطه واحد برای دسترسی به آن اطلاعات است ودر یک کلام اصل اطلاع رسانی در زمینه های مختلف بر عهده آنهاست.

یکی از جامع ترین وفعال ترین این پرتالها سایت «راسخوان»است که با عنایات الهی و رهنمودهای ارزنده مقام معظم رهبری حفظ الله وهمچنین تلاش مستمر ومجدانه قشر تحصیل کرده حوزه ودانشگاه سعی کرده است در تحقق واقعی وحقیقی اطلاع رسانی وفرهنگ سازی صحیح گامی استوار وپرثمر بردارد وکلام وپند حکیمانه رهبر معظم اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای حفظ الله را به منصه ظهور برساند .
ایشان درجواب نامه ای که رئیس سازمان اوقاف وامور خیریه کشور حجه الاسلام والمسلمین مصلحی برای معظم له به منظور سایت راسخون ارسال داشتند فرمودند:«اقدام خوبی است،سفارش کنید به استحکام مقالات اهمیت بدهند واز مطرح کردن حرفهای ضعیف جداًپرهیز کنند ،گروه کارشناسی شان باید قوی باشد.»

از نقاط مهم وبا ارزش فعالیت این سایت به کارگیری گروههای کارشناس ومتخصص ازحوزه ودانشگاه برای پیشبرد اهداف والای فرهنگ سازی اسلامی است که بحمدالله سایت راسخون در این مهم تاکید جدی دارد وبا فعالیت وتلاش مجدانه کلیه کارکنان، سایت راسخون به صورت روزانه اطلاع رسانی وسرویس دهی می شود .
(کلیه مخارج وهزینه های این تلاش وفعالیت فرهنگی توسط سازمان اوقاف وامور خیریه کشور به سرپرستی حجة السلام والمسلمین مصلحی تامین می شود که تاییدات سران وبزرگان کشور را در پی دارد)

دین پژوهی

در زمان حاضر با توجه به حملات برنامه ریزی شده دشمنان به دین مقدس اسلام و مخصوصاً شیعه، آگاهی و بصیرت در دین بر هر فرد مسلمانی به جهت مصون ماندن از القائات و شبهات مخرب دشمنان لازم و ضروری است.
بخش دین پژوهی از جامع ترین شاخه های اصلی سایت بوده که با بیش از 280 زیر شاخه ی اصلی و فرعی، مباحث و مقالات متعدد و متنوعی را به تمامی کابران ارایه می دهد.
هدف عمده در این شاخه، معرفی صحیح دین مبین اسلام و مذهب حقه ی تشیع است و در عین حال مطالب جامعی در موضوعات عقیدتی، اخلاقی و احکام در دسترس مخاطبین قرار داده شده است.

در مسیر انتظار

با توجه به روایت امام صادق (علیه السلام) که می فرمایند: هر کس بمیرد و امام زمان خویش را نشناسد، به مرگ جاهلیت مرده است؛ برای لزوم شناخت و معرفت نسبت به حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و زمینه سازی برای ظهور مبارک ایشان و آگاهی نسبت به وظایف خویش در عصر غیبت ایشان، بخشی تحت عنوان در مسیر انتظار را یکی دیگر از شاخه های اصلی سایت قرار دادیم که با توجه به فرا مذهبی بودن اعتقاد به مصلح موعود و به روز بودن موضوع، عناوین قابل توجهی از زیر شاخه ها را به خود اختصاص داده است.

راه زندگی

تشکیل خانواده، بر اساس معیارهای اسلامی و تربیت فرزندان صالح و زدودن رذایل اخلاقی و افزودن فضایل اخلاقی در خانواده و بهره بردن از مشاور خانواده به جهت رسیدن به یک خانواده ی پویا، سبب گردید تا پرداختن به این موضوعات و مباحث دیگر را در قالب شاخه ی راه زندگی ارایه نماییم.
این شاخه، از بخش های متنوع و جذابی که در بردارنده ی مقالات و مطالب مفیدی درباره ی مسایل اجتماعی و خانواده است و بیش از 120 شاخه ی اصلی و فرعی را در خود جای داده و دقت در انتخاب و گزینش مطالب این مجموعه، استفاده را برای مخاطبین بسیار ساده و جذاب نموده است.

فرهنگ و اندیشه

فرهنگ، پایه و اساس هر جامعه است و آشنایی با فرهنگ غنی اسلام وآگاهی هر چه بیشتر درباره ی این فرهنگ مارادر برابرتهاجم فرهنگی دشمنان مصون می دارد.در همین راستا،شاخه ی فرهنگ و اندیشه یکی از شاخه های اصلی این سایت می باشد. این شاخه در بردارنده ی مطالب و مقالات مفید فرهنگی بوده که شمار زیرشاخه های آن از مرز 100 عنوان گذشته است، خصوصا، در قسمت های فرهنگی، دقت در ارایه و معرفی اندیشه ها و جلوه های گوناگون فرهنگ ناب اسلامی مدنظر قرار گرفته و سعی شده که مطالب به روز و قابل استفاده و کاربردی باشد.

علم و دانش

اهتمام به علم و دانش، تولید علم و جنبش نرم افزاری و هدایت علمی جوانان کشور در جهت رسیدن به قله ی علمی دنیا بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی ما را بر آن داشت تا یکی از شاخه های اصلی سایت را تحت عنوان علم و دانش به بررسی راه کارهای مناسب جهت محقق شدن این مهم اختصاص دهیم.

پزشکی و سلامت

آشنایی علمی با بهداشت جسم و روان، تغذیه سالم، شناخت بیماری ها و روش درمان آن ها، نحوه ی پیشگیری از بیماری ها، آگاهی نسبت به اختلالات رفتاری و... ما را بر آن داشت تا در یکی از شاخه های اصلی سایت تحت عنوان پزشکی سلامت به این موارد بپردازیم.
مطالب این شاخه با بیش از 50 شاخه ی اصلی و فرعی، مقالات مفید و متنوعی را به کاربران ارایه می نماید.

جهان سیاست

از شاخه های اصلی سایت، بخش جهان سیاست است که در بردارنده ی مقالات متنوع سیاسی در قالبی ساده و در عین حال علمی است که در ارتقای بینش سیاسی کاربران بسیار مؤثر است.

نگاهی به تاریخ

همواره مطالعه ی تاریخ و تأمل در آن مورد سفارش و تأکید دین مبین اسلام بوده است و در همین راستا یکی از شاخه های اصلی این سایت با عنوان نگاهی به تاریخ به این امر اختصاص داده شده است که بیش از 50 شاخه اصلی و فرعی مرتبط با مباحث تاریخی را در خود جای داده است. گزینش عناوین شاخه ها و مقالات استفاده شده همگی بر اساس نظریات کارشناسان این رشته و هدفمند بوده است.

 
 
نظرات درباره این مطلب
 
 
نام
پست الکترونیک
نظر
 
CAPTCHA Image
Reload Image
 
مطالب مرتبط