تام ایران خودرو

تام ایران خودرو

تعداد بازدید: 6618
کد مطلب: 8372
تاریخ انتشار: 15:11 28 خرداد 1391

تام ایران خودرو

 
 
نام شرکت : تام ایران خودرو
کد پستی : 351-13885
آدرس وب سایت : www.tam.co.ir
فکس : 44503960-021
تلفن : 5الی44520352-021
دفتر مرکزی : کیلومتر 8 جاده مخصوص کرج (شهید لشگری) تام ایران خودرو
نوع شرکت : پیمانکاری
مدیر عامل : حمید مرادی
گروه تخصصی : صنعت و معدن،تاسیسات و تجهیزات،ساختمان و ابنیه،نیرو
پایه : صنعت و معدن پایه1،تاسیسات و تجهیزات پایه1،ساختمان و ابنیه پایه1،نیرو پایه2

 

 
 

شرکت تام ایران‌خودرو (سهامی عام) در سال یکهزار و سیصد و هفتاد و شش با هدف ارائه راهکارهای مهندسی و بدیع در راستای استفاده کارا و ثمربخش از علوم و فنآوری‌های نوین و اتوماسیون پیشرفته، با محوریت خطوط تولید خودرو و تحقق سودآوری بلندمدت ایجاد گردید و فعالیت خود را از نیمه دوم سال یکهزار و سیصد و هفتاد و هفت رسماً آغاز نمود.


موضوع فعالیت مصوب شرکت
طراحی و ساخت و تولید تجهیزات، ابزار و ماشین‌افزار، نصب و تعمیر و نگهداری خطوط تولید خودرو و سایر صنایع، خرید و فروش، صادرات و واردات انواع ماشین‌آلات، ابزار دقیق و هر نوع تجهیزات مرتبط با خطوط تولید و قطعات یدکی انواع خودرو و سایر صنایع، سرمایه‌گذاری در شرکتها از طریق خرید سهام، تشکیل و تأسیس شرکت و یا مشارکت با اشخاص حقیقی داخلی و خارجی، صدور یا ورود خدمات فنی مهندسی و انتقال دانش فنی و انجام امور آموزش و تحقیقات در زمینه‌های مختلف و مبادرت به هرگونه فعالیت برای انجام و یا  سهیل اجرای این امور، استفاده بهینه از ماشین آلات و تجهیزات و امکانات فنی و نیروی انسانی متخصص از طریق سرمایه‌گذاری سهیل اجرای این امور، استفاده بهینه از ماشین آلات و تجهیزات و امکانات فنی و نیروی انسانی متخصص از طریق سـرمایه‌ گذاری یا عقد

   قراردادهای پتروشیمی(انرژی) و سایر صنایع در داخل و خارج از کشور، خرید و فروش و صادرات و واردات انواع خودرو و قطعات یدکی و ارائه خدمات پس از فروش آنها، طراحی و ساخت و نصب و راه‌اندازی EPC انواع سیستمهای مکانیکال، رباتیک، و تأسیسات جانبی سایتهای عملیاتی، سیستمهای روشنایی، لوله‌کشی صنعتی و کابلهای برق و مخابراتی، کنترل سیستم فرآیند سیستمهای کنترل از راه دور نظیر انواع حسگرها و وسایل اعلام خطر و آتش‌نشانی، ابزارهای اندازه‌گیری و کنترل و همچنین واردات و صادرات و خرید و فروش سیستمهای مذکور و قطعات یدکی و ارائه خدمات مرتبط با آنها و خرید و فروش سهام و اوراق بهادار، انتشار اوراق قرضه و مشارکت و انجام هر نوع فعالیت مالی، مبادرت به هرگونه فعالیتهایی که برای انجام مقاصد بالا و یا تسهیل اجرای آن لازم است.

 

 
 

شرکت تام ایران خودرو با بیش از یک دهه فعالیت مستمر در صنایع کشور، نقش مستمر و هدفمندی در انتقال دانش و فنآوری‌های مختلف ایفا نموده است.

از زمان شروع فعالیت، این شرکت به رشد قابل توجهی در زمینه های متنوع مهندسی دست یافته که این امر با خوداتکایی، خودباوری، نوآوری و توانایی‌های مهندسی و طراحی بیش از 560 نفر پرسنل کوشا، خلاق و متخصص ایرانی، که با ارزش‌ترین دارائی‌های شرکت می‌باشند و بهره‌مندی از فضای هم‌افزایی و مشارکت پایدار با بیش از 700 شرکت ایرانی و 400 شرکت خارجی، مدیریت نوین، پویا و متعهد به ارزش‌های اخلاقی، کرامت انسانی و شایسته‌سالاری، بکارگیری و توسعه فنآوری‌های نوین، مشارکت با شرکت‌های متخصص فن در کشورهای مختلف و تأکید بر آموزش حاصل گردیده است. 
 این شرکت در حوزه مهندسی خطوط تولید خودرو دارای توانائی طراحی، ساخت و احداث کامل هر نوع کارخانه خودروسازی در سطوح مختلف اتوماسیون می‌باشد که از جمله تجارب آن ایجاد مشارکت فعال در توسعه گروه صنعتی ایران خودرو، احداث کلید در دست کارخانه های سمند سوریه، سنگال، خراسان، آذربایجان شرقی،سمنان و کرمانشاه  می‌باشد. همچنین شرکت تام ایران خودرو در سالهای اخیر با سیاست های کلان کشور در خصوص توسعه صنایع پایه کشور هم راستا شده و قابلیتهای خود را برای ارائه خدمات مهندسی در این حوزه هااز جمله پروژه احداث مونوریل کرمانشاه در صنایع ریلی، احداث کارخانجات فولاد بافق و بردسیر در صنایع معدنی، نیروگاهی واحداث تأسیسات ذخیره سازی میعانات گازی عسلویه در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی  توسعه داده است و با هدف اعتلای صنعت کشور در این حوزه‌ها  فعالیت گسترده‌ای را هدف‌گذاری نموده‌است که اتمام پروژه‌های احداث ترمینال بار فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و 215 جایگاه سوخت‌رسانی CNG از آن جمله می‌باشد.

 

 
 

نوآوری‌ و توانائی‌های مهندسی و طراحی پرسنل کوشا، خلاق و متخصص با ارزش ترین دارائی‌های شرکت تام می‌باشند، که این امر با اعتقاد به استعداد و خلاقیت جوانان ایرانی و سیاست استخدامی شرکت حاصل گردیده است. از بدو تأسیس تام، با اعتقاد به این امر سیاست استخدامی شرکت استفاده از نیروهای متخصص باهوش، متعهد و جوان ایرانی از بهترین دانشگاه‌های ایرانی و خارجی بوده است که این سیاست تاکنون ادامه و توسعه داده شده است. شرکت تام به همراه شرکت‌های تابعه خود حدود 3500 جوان متخصص را که ارزشمندترین دارایی می باشند، را جذب نموده است و تنها در شرکت تام 536 نفراز نیروهای متخصص که 92%آنها دارای مدرک کارشناسی هستن، مشغول به فعالیت می باشند.
نمودارهای ذیل توزیع تحصـــیلی ‌کارکنان شرکــت تام را در سالهای مختلف فعالیت نشان می‌دهد، که توجه به نیروهای جوان(بامتوسط سن 35 سال در کل) و تخصصی از واقعیت‌هایی است که در این نمودارها به خوبی نمایان می‌باشد.

 
 

میرجواد سلیمانی

سمت: رییس هیأت‌مدیره - غیر موظف
مدرک تحصیلی: کارشناسی‌ارشد مدیریت
تاریخ عضویت: 1389
تاریخ تولد: 1345

علی شیخ زاده

سمت: عضو هیأت‌مدیره - موظف: مدیرعامل
مدرک تحصیلی: کارشناسی‌ارشد مدیریت اجرایی
تاریخ عضویت: 1388
تاریخ تولد: 1350

 حمید مرادی

سمت: عضو هیأت‌مدیره

مدرک تحصیلی: کارشناسی‌ارشد مکانیک
تاریخ عضویت: 1385
تاریخ تولد: 1343

عبدالمجید ظفرمند

سمت: نایب رییس هیأت‌مدیره - موظف: قائم‌مقام‌ مدیرعامل ‌در امور پروژه‌ها
مدرک تحصیلی: کارشناسی‌ارشد مدیریت صنعتی
تاریخ عضویت: 1389
تاریخ تولد: 1338

محمد ابراهیمی

سمت: عضو هیأت‌مدیره - موظف: قائم‌مقام‌مدیرعامل در توسعه کسب‌وکار
مدرک تحصیلی: کارشناسی‌ارشد اقتصاد
تاریخ عضویت: 1386
تاریخ تولد: 1357

 

 
 

اتاق بازرگانی
    اتاق بازرگانی و صنایع ایران و فرانسه     اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان
    اتاق بازرگانی‌ و صنایع ایران و چین     اتاق بازرگانی و صنایع ایران و امارات
    اتاق بازرگانی و صنایع ایران و عراق     اتاق بازرگانی و صنایع ایران و عمان
                                           
انجمن‌های خارجی
   انجمن شکل دهی دقیق فلزات آمریکا PMA     انجمن جوشکاری آمریکا AWS
    کمیته برق و الکترونیک ایران (INEC)      فدراسیون بین‌المللی رباتیک IFR
   انجمن خوردگی آمریکا NACE       انجمن ملی مقابله با حریق آمریکاNFPA
      
  انجمن‌های داخلی
    انجمن مهندسی حمل و نقل ریلی ایران      انجمن متخصصان محیط زیست ایران
    انجمن نگهداری و تعمیرات ایران      انجمن صنفی شرکتهای اتوماسیون صنعتی
    انجمن مدیریت کیفیت ایران     

 
 

شرکت قالبهای پیشرفته ایران خودرو (GPI)

زمینه فعالیت: ساخت قالبهای G3,G4,G5

تعدادپرسنل: 274نفر

 

ایران خودرو سازه

زمینه فعالیت: مجری پروژه های عمرانی و محوطه سازی طراحی و ساخت کارخانه تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی و بهداشتی ساختمانهای صنعتی و تاسیسات مربوطه پل و تونل

تعداد پرسنل: 156نفر

 

شرکت قالبهای صنعتی ایران خودرو (IKID)

زمینه فعالیت: ساخت قالبهای G1,G2,G3

تعدادپرسنل: 842 نفر

 

شرکت صنایع ماشین ابزار ایران خودرو (I.K.M.T)

زمینه فعالیت: ساخت ماشین آلات (جیگ ،فیکسچر ،کانوایر و....)

تعداد پرسنل: 97 نفر

                           

شرکت آپکو (OPCO)

زمینه فعالیت: تولید محصولات سفارشی ایران خودرو

تعدادپرسنل: 118 نفر

سایت های شرکتها

 
 

با توجه به تمرکز بر استراتژی توسعه، شرکت تام روابط خود را باشرکای تجاری توسعه بخشیده و در قالب مشارکت، تفاهمنامه، توافقنامه‌و کنسرسیوم همکاری نزدیکی با شرکای تجاری و پیمانکاران مرتبط جهت حضور مؤثرتر در مناقصات رادر پیش‌گرفته ‌است.

 

 منطقه

 صنایع‌ریلی

 صنایع‌معدنی

 خودرویی

 نفت،گازو پتروشیمی

نیرو

کنترل و ابزاردقیق

داخلی

 44

 21

8

12

19

15

 خارجی

26

 74

 2

18 

10

-

 

 

 
 

ایجاد خط تولید تزئینات و مکانیکی خودرو سمند و پژو 206:

این پروژه با ظرفیت 38 دستگاه در ساعت در سایت مرکزی ایران خودرو اجرا شده و شامل بخشهای PBS، خط پیش‌مونتاژ، خط تزئینات 1، خط تزئینات 2، خط مکانیکی و مریج، خط فاینال، خط تست عملکرد خودرو، خطوط پیش‌مونتاژ اکسل و موتور، موتور و گیربکس.

تأمین خطوط پرس IKID-G3:

این پروژه از 3 خط پرسهای مکانیکی تشکیل شده است که این خطوط توسط شرکت شولر برزیل ساخته شده اند.

خدمات مشاوره پارکینگ های طبقاتی مکانیزه شهرداری:

این پروژه از 3 خط پرسهای مکانیکی تشکیل شده است که این خطوط توسط شرکت شولر برزیل ساخته شده اند.

ایجاد خط تولید بدنه پژو 206 صندوقدار (NP):

این پروژه به منظور طراحی بدنه و تولید پژو 206 صندوقدار در ایران خودرو تعریف شد . ظرفیت تولید این خط 25 دستگاه در ساعت بوده و ازاتوماسیون بالایی جهت تولید برخوردار می باشد.

لیست کامل پروژه ها

 
 

  

خودرویی

شرکت تام پیشرو در ارایه راهکارهای مهندسی با یک دهه تجربه در اجرای پروژه‌های طراحی، تأمین تجهیزات، نصب و راه‌اندازی خطوط تولید خودرو می‌باشد که در محدوده وسیعی از حوزه‌های مهندسی فعالیت داشته و با استفاده از آخرین تکنولوژی روز در این زمینه‌ها به بالا بردن کیفیت محصولات و ظرفیت تولید در بزرگترین خودرو سازی خاورمیانه (شرکت ایران خودرو) مبادرت نموده‌است. اکنون با توجه به رسالت شرکت مبنی براستفاده از استانداردهای ملی وبین‌المللی و انتقال تکنولوژی تولید به سایر بخش‌ها و صنایع کشور بخصوص بخش تولید قطعات خودرو، برای رقابت محصولات در سطح جهانی، خدمات‌رسانی و پشتیبانی‌های فنی،مهندسی وآموزشی را در حوزه‌های ارایه شده در بخش خودرو به شرح ذیل اعلام می داریم.

معدنی

شرکت تام به عنوان یک شرکت پیشرو و پر تجربه در ارائه راهکار های مهندسی و مدیریت پروژه های بزرگ، فعالیت در حوزه صنایع معدنی و فلزی را در اولویت های کاری خود قرار داده و در این حوزه برای خلق ارزش در توسعه صنعت کشور، این صنعت را به عنوان یکی از مزایای رقابتی خود در توسعه کسب و کار می داند.

این گروه از مهندسان و مدیران خبره‌ای تشکیل شده که انجام پروژه‌ها را در حوزه‌های صنعت فولاد ،‌آلومینیوم و مس و همچنین واحدهای جنبی مرتبط، در شاخه‌های متنوعی همچون طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی (اجرا به صورت EPC)و ارائه خدمات پس از فروش برعهده دارند.

نفت،گاز و پتروشیمی

با توجه به قدمت یکصد ساله صنعت نفت ایران و قرارگیری این کشور در جایگاه دوم ذخایر نفت و گاز جهان به عنوان یکی از بازیگران اصلی این حوزه از صنعت مطرح بوده و در میان کشورهای صاحب منابع انرژی فسیلی از موقعیت ویژه‌ای برخوردار است. تکیه اقتصاد ایران بر پایه درآمدهی حاصل از فروش نفت و گاز از یک سو و خلأ ناشی از عدم حضور شرکت‌های پیمانکاری بومی بزرگ متناسب با نیاز بازار نفت و گاز کشور مهمترین عامل برای توجه ویژه شرکت تام به این حوزه استراتژیک و پرچالش صنعت ارزیابی می‌گردد. از سوی دیگر، تجربیات ممتاز و چشمگیر شرکت تام در اجرای موفقیت‌آمیز پروژه‌های بزرگ صنعتی و بهره‌‌جویی از سیستم‌های نوین مدیریت، همواره به عنوان یک تکیه‌گاه قابل اعتماد برای عرصه‌های تخصصی نفت و گاز تلقی شده است.

گروه نفت، گاز و پتروشیمی شرکت تام ایران خودرو در سال 1384 با هدف ارائه خدمات طراحی، تامین، نصب و راه‌اندازی EPC  پروژه‌های صنعت نفت، گاز و  پتروشیمی سازماندهی گردید. نفت و گاز، اکنون یکی از حوزه‌های قابل توجه کسب و کار در تام محسوب می‌گردد.

رباتیک

گروه سیستم‌های رباتیک شرکت تام در سال 1377 به منظور پاسخگویی به نیاز بازار به روش‌های پیشرفته در تولید محصول ایجاد شد.

این گروه با اتکاء به مهندسان شایسته خود، فنآوری‌های جدید و تجهیزات با کیفیت را برای ارائه راهکارهای مؤثر مهندسی و خدمات فنی مولد مطابق با استانداردهای معتبر بین‌المللی به جویندگان سیستم‌های رباتیک و دست‌اندرکاران صنعت به کار گرفته‌است. آنچه که ما را درارائه تخصص‌های طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی کاربردهای رباتیک در صنایع مختلف حمایت می‌کند تجربه چشمگیر گروه در پروژه‌های بزرگ است. گروه سیستم‌های رباتیک در پی اجرای اهداف و وظایف خود به ارائه راه‌حل‌هایی می‌پردازد که مشتریان به کمک آنها از انعطاف‌پذیری لازم و قابلیت اطمینان مطلوب در روند تولید بهره‌مند می‌شوند. ما با اجرای پروژه‌های متعدد، توانایی‌های خود را برای ایجاد سیستم‌های اتوماسیون برای مشتریان جویای خطوط تولید بزرگ یا سلول‌های کوچک در صنایع خودرو، ساخت و تولید و صنایع عمومی به اثبات رسانده‌ایم. این موفقیت‌ها در زمینه‌های مختلف رباتیک نمود یافته است که از آن جمله می‌توان به موارد زیراشاره کرد:

‌جوشکاری‌مقاومتی،
جوشکاری قوس،

پیچ جوش،
جابجایی مواد و قطعات،
پاشش چسب و پی‌وی‌سی،
پاشش رنگ،
واتر جت با فشار بالا،
بسته بندی،
ریخته‌گری
     

کنترل و ابزار دقیق

گروه کنترل و ابزار دقیق مسئولیت طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی بخش برق، اتوماسیون، ابزار دقیق و الکترونیک پروژه‌های تعریف شده در شرکت را دارا می‌باشد.

 این گروه با طراحی، تأمین و ساخت سخت‌افزار و نرم‌افزار سیستم‌های‌کنترل، نصب، تست، راه‌اندازی و بهینه‌سازی، ارائه محدوده وسیعی از پشتیبانی فنی، برگزاری آموزشهای تخصصی و نیز استاندارد‌سازی در زمینه سیستم‌های کنترل سعی در ارتقاء سطح تکنولوژی و رسیدن به مرزهای دانش روز در زمینه سیستم‌های کنترل دارد.

ریلی

شرکت تام ایران‌خودرو به عنوان یکی از 5 شرکت اصلی گروه صنعتی ایران‌خودرو، همگام با سیاست‌های کلان کشور در توسعه صنایع ریلی، به عنوان یک پیمانکار عمومی (GC) ، در زمینه‌های زیر فعالیت می نماید:

- سیویل، سازه و معماری (زیرسازی و روسازی خطوط ریلی، ایستگاه‌ها، مراکز کنترل، دپو، پارکینگ)
- تجهیزات الکتریکال و مکانیکال شامل:
   • سیگنالینگ، کنترل و مخابرات
   • تأمین توان، پستهای توزیع و کشش، شبکه‌بالاسری  و ریل سوم
   • اعلام و اطفاء حریق
   • تهویه تونل، ایستگاه‏ها و ساختمانهای کنترل
   • سیستم مدیریت ساختمان BMS و SCADA
   • سیستم‌هی کنترل و صدور بلیط
   • تجهیزات دپو
   • آسانسور و پله برقی

- تأمین ناوگان مورد نیاز خطوط ریلی درون شهری و بین شهری (مونوریل، مترو ، لوکوموتیوهای برقی و دیزلی)
- طراحی و تجهیز نیازمندیهای پایانه‌های تعمیراتی مترو و راه‌آهن
- تأمین نیازمندی‏های خطوط تولید ناوگان:
   • طراحی کارخانه
   • مهندسی فرایند
   • طراحی و تجهیز سالن‏های مونتاژ بدنه،‌ رنگ و تزئینات
   • طراحی و تجهیز سالن‏های تولید زیر مجموعه نظیر بوژی و محور
   • پیاده‌سازی‌کاربردهای‌ربات‌درفرآیندتولیدنظیربدنه‌وبوژی  

 -تأمین منابع مالی (فاینانس)

نیرو

شرکت تام ایران خودرو با تکیه بر نیروی انسانی متخصص و کارآمد و با همکاری شرکای داخلی و خارجی مجرب و همچنین با اتکاء به زنجیره سازندگان و تأمین کنندگان متخصص خوددرزمینه پروژه‌های‌نیروگاهی قادربه اجرای پروژه‌های نیروگاهی‌سیکل‌ترکیبی در ظرفیت‌های مختلف می‌باشد.

 رویکرد شرکت تام در اجرای پروژه‌های نیروگاهی بصورت کلید در دست(EPC ) بوده و در این خصوص در چهار بخش ذیل اقدام به مشارکت می نماید.


درحال حاضر بخشی از تجهیزات نیروگاهی درشرکت‌های زیرمجموعه گروه صنعتی تام ساخته می‌شود و امکان ساخت تجهیزات اصلی نیروگاهی در آینده‌ای نزدیک محقق خواهد شد. شرکت تام تلاش می‌نماید با تمرکز بر اجرای پروژه در کوتا‌ه‌ترین زمان ممکن از طریق تأمین تجهیزات اصلی از منابع معتبر خارجی و داخلی‌سازی، پروژه‌های نیروگاهی کشور را با بهترین کیفیت ممکن اجرا نماید.

 

  

 
 
نظرات درباره این مطلب
 
 
نام
پست الکترونیک
نظر
 
CAPTCHA Image
Reload Image
 
مطالب مرتبط